גן ילדים, אילוסטרציה
גן ילדים, אילוסטרציהצילום: אייסטוק

מכתב שנשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש ממנו לצאת להגנתן שמן של הגננות שנפגע בעת האחרונה בשל ריבוי הפרסומים על מקרי התעללות של גננות מסויימות.

אחת מכותבות המכתב, מנכ"לית ארגון הגנים הפרטיים, ד"ר שולמית ביסמנובסקי, מסבירה לערוץ 7 את מטרתו. "אני מאמינה שראש הממשלה צריך לקחת את האחריות. המצב שנוצר במדינה חייב שינוי ומישהו מלמעלה צריך לעשות זאת".

לדבריה, "יש גל עכור מאוד ששוטף את הארץ לאחרונה נגד גננות מסורות שבחרו במקצוע הזה מתוך תחושת שליחות ואהבה אמיתית לילדים. יש קומץ גננות ומטפלות שלא ראויות להיקרא 'נשות חינוך' והן מכתימות את כל המקצוע".

ביסמנובסקי אומרת שהגננות המקצועיות ביותר, מרגישות כאילו הפכו להיות חשודות. "כל גננת שפותחת את הבוקר, מרגישה שהעיניים של ההורים עליה ונגדה, שהיא צריכה להתנצל על משהו שהיא לא עשתה, היא מרגישה אשמה על לא עוול בכפה. הגננות האיכותיות, הותיקות, הטובות והמסורות, חושבות פעמיים אם לפתוח את הגן בשנה הבאה".

"במצב של חוסר אמון קשה מאוד לעבוד, אם אין אמון בין ההורים לגן, אין סיבה לפתוח את הגן בבוקר. חייבים להחזיר את האמון של ההורים בצוות ולשים את הכל בפרופורציות", היא מוסיפה.

"יש קומץ אנשים לא ראוי, חד משמעית, ואנחנו נקיא אותם מקרבנו והם יתנו את הדין על מה שהם עושים, אבל אי אפשר להכליל על כל הענף וכל מקרה לגופו. על כך אנחנו זועקות. שופכים את הגננות עם המים. גם הגננות הכי טובות פשוט יסגרו את דלתות הגנים והילדים יצטרכו להישאר בבית עם ההורים", מסכמת ביסמנובסקי.