זוננפלד וראשי איחוד הצלה
זוננפלד וראשי איחוד הצלה צילום: אפרת ממן, אלי רוזנטל, יחיאל גורפיין

להקת אתניקס הופיעה השבוע באירוע מחווה ל"איחוד הצלה", שאורגן על-ידי מייסדי ותורמי מוזיאון הסובלנות בירושלים, בטרם ייפתח רשמית לקהל בסוף 2020.

באירוע נכח חבר הקונגרס האמריקני הרפובליקני קווין מקארתי, שר החקלאות אורי אריאל, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, חבר מועצת העיר עופר ברקוביץ, מנכ''ל משרד רה״מ לשעבר אלי גרונר, איש העסקים מוטי בן משה ואישים נוספים.

אורח הכבוד של הערב היה מוטי זוננפלד, מייסד "קרן דניאלי", והתומך בפעילות ''איחוד הצלה'' מזה למעלה מעשרים שנה. חברי מועצת עיריית רעננה הגיעו אף הם למעמד הוקרה זה כמחווה על הקמת "קרן רעננה" למען תושבי העיר בתחומי חינוך ורווחה, יוזמה משותפת של זוננפלד וחיים ברוידא, ראש העיר רעננה.

נשיא איחוד הצלה אלי ביר, ויו"ר הארגון משה טייטלבוים, העניקו לזוננפלד תעודת הוקרה על מפעלו. ביר הודה לזוננפלד במילים חמות ונרגשות ואמר כי "זו זכות עבורנו להנציח את זכרה של בתו דניאלי בהצלת חיים על בסיס יומיומי".

דניאלי התנדבה במחלקה אונקולוגית ילדים שניידר בעת שירותה הלאומי ואף עמדה להתחיל לימודי רפואה בעצמה, אולם שאיפותיה ומסירותה נקטעו בתאונת דרכים קטלנית בעת ששבה מהתנדבותה הביתה לפני ארבע שנים וחצי, והיא בת עשרים.

זוננפלד בירך את איחוד הצלה ומוזיאון הסובלנות והוסיף: "היכן תמצאו באיזורינו עוד עיר בירה כירושלים, בה המדינה מנעה משפטית הקמתו של מבנה אמנות ותרבות, במשך למעלה מעשרים שנה, בכדי שלא לפגוע חלילה בבית קברות מוסלמי השוכן בסמוך למבנה עד שיימצא פתרון? היש ביטוי נעלה מזה לסובלנות של ישראל וירושלים?".

בסיומו של האירוע הוקרן סרטון הוקרה לדניאלי ז"ל ולקרן דניאלי. כל הקהל נעמד על רגליו ומחא כפיים.

יו"ר איחוד הצלה, משה טייטלבאום, התייחס בדבריו לסימבוליות שבקיום אירוע זה במוזיאון הסובלנות, מיד לאחר תשעה באב. "אנו מוקירים היום את כל הטוב והיפה שבחברה הישראלית, המיוצגים כאן ע"י מתנדבי איחוד הצלה וכמובן דניאלי ז"ל, שפעלה כל חייה לאהבת ישראל ולאהבת חינם".