מירי רגב: ''מי שמצביע ליברמן מצביע לשמאל ומקבל את לפיד וגנץ''

שרת התרבות והספורט במתקפה על יו"ר ישראל ביתנו. ''אדם שמרמה ומשקר לציבור שלו, הוא סכנה לדמוקרטיה''.

103FM , ט"ו באב תשע"ט

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) במתקפה חריפה נגד אביגדור ליברמן ובני גנץ.

בראיון לניסים משעל ברדיו 103FM התייחסה רגב לסקרים האחרונים, "ליברמן לא יכריע את לשון מאזניים, ומי שיקבע את תוצאות הבחירות הללו יהיה הקדוש ברוך הוא. אנשים לא יכולים להחליט מי יהיה ראש הממשלה, אבל בסדר, אני אלך איתך ואגיד שאני לא מתרשמת מהסקרים''.

כשנשאלה מה דעתה על ליברמן אמרה רגב "כשנבחר ציבור מבטיח לבוחרים שלו שהוא יישב עם נתניהו, ויום אחרי הבחירות הוא חוזר בו - בעיניי זה אדם שמרמה ומשקר לציבור שלו, ולכן אני טוענת שהוא סכנה לדמוקרטיה. ליברמן החליט שהחרדים הם דבר נורא והתעלם מהעבודה שהוא עבד איתם לאורך כל הקריירה הפוליטית שלו. מי שמצביע ליברמן מצביע לשמאל ומקבל גנץ לפיד".

עוד הוסיפה רגב: "לא תמיד אנחנו במפלגה מסכימים על אותם הדברים, ובכלל גם ליברמן ונתניהו לא הסכימו על אותם הדברים, אבל אף אחד מאנשי הימין לא הפיל ממשלה בכדי להקים ממשלת שמאל.

"לתפיסתי אביגדור ליברמן מונע מאוד מאגו, הוא מונע משנאה לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעיני הוא אדם שלא יכול להיות ממונה לתפקיד ראש ממשלת ישראל. אני מקווה שבסוף הציבור יעניש אותו וליברמן יראה את הכנסת דרך ערוץ 99 בטלוויזיה".

כשנשאלה רגב האם לדעתה יו"ר כחול לבן בני גנץ יכול להיות ראש ממשלה היא אמרה שהוא אדם מבוהל שצמוד לדפים, "הוא לא מסוגל לדבר באופן שוטף. בני גנץ יכול להיות אדם טוב, אבל מנהיג טוב הוא לא", אמרה רגב, "הוא היה רמטכ"ל ואני מכבדת את תפקידו כרמטכ"ל, אבל בו בזמן יש לי כמה דברים להגיד על הדרך בה הוא התנהל במהלך מבצע צוק איתן, ועל זה שהוא לא התייחס למנהרות כאיום אסטרטגי.

"מול המנהיגות המוכחת של בנימין נתניהו, ראש ממשלה שהתמודד עם אתגרים מאוד קשים, לבני גנץ אין יכולת להיות ראש ממשלה. האם אתה רואה את גנץ מדבר עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ? האם אתה רואה את גנץ מנהל משא ומתן מול פוטין? הרי התשובה היא לא. האדם הזה לא מסוגל לנהל משא ומתן - הרי אני רואה איך הוא מתנהל מול יונית לוי ועיתונאים רבים אחרים. הוא לא מצליח להתמודד עם הלחץ הזה, אז מה הוא יעשה כשיהיו דברים חשובים למען טובת המדינה".

ניסים משעל לא הצליח להישאר אדיש לדבריה, ואמר: "בסוף כשתהיה רוטציה בין גנץ לבנימין נתניהו את תאכלי את הכובע ותצטרכי לעלות על הבמה ולדבר בשבחו". רגב הפתיעה, ואמרה: "כשצריך להתנצל אני מתנצלת, אני לא כמוך ואחרים. אני לא מלאך בשמיים. כשאני עושה טעויות אני יודעת גם להתנצל. אם אני אומרת או עושה דברים לא נכונים אני יודעת מתי עליי להתנצל. הרי אני רק בן אדם ולא חפה מטעויות".