כדורגל
כדורגל Thinkstock

שבוע לפני פתיחת עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל, הערב (מוצאי שבת) מגיעים משחקי גביע הטוטו אל סיומם הראשון כשהקבוצות השונות משחקות זו נגד זו במשחקי דירוג המעניקים מענקים כספיים למנצחות.

ראשונות לשחק הערב היו שתיים שמזכירות אחת את השניה, העולה החדשה מלפני שנתיים הפועל חדרה וזו שעלתה אשתקד סקציה נס ציונה.

השתיים נפגשו למשחק ראש בראש על המקום התשיעי המזכה את המנצחת במענק על סך 200 אלף שקלים, כסף משמעותי עבור שתי הקבוצות שמתוקצבות על ידי העיריות שלהן.

המארחת, שהעפילה לליגת העל אשתקד לאחר 51 שנים בליגות הנמוכות ובתום פוטו-פיניש דרמטי במיוחד, קיוותה לרשום ניצחון שני על יריבה מליגת העל לאחר שעשתה היסטוריה לפני שבוע כשניצחה את הפועל תל אביב, אך סיפקה כדורגל חלש ביותר.

גם מי שהפתיעה עד מאוד בעונה שעברה, חדרה, שהעפילה לחצי גמר גביע המדינה בכדורגל וסיימה את העונה בפלייאוף העליון של ליגת העל, לא סיפקה כדורגל גדול הערב בנס ציונה, ואחרי תוצאת אפס בתום 90 דקות, הלכו השתיים לדו-קרב פנדלים.

כל שבעת הפנדלים של שתי הקבוצות הלכו פנימה ונראה היה כי המשחק יוכרע על ריכוז ועייפות.

בני נתן, שחקנה של נס ציונה כשל בבעיטת העונשין שלו מ-11 מטרים כששוער חדרה, אג'ידה הוותיק הדף היטב.

השוער הוותיק לא אמר את המילה האחרונה כשזה התכבד לבעוט את הבעיטה השמינית של קבוצתו ומול עומרי גלזר הצעיר, הצליח במשימתו והבטיח לקבוצתו את הניצחון ואת המענק היפה. נס ציונה מסיימת לראשונה בתולדותיה את מפעל גביע הטוטו של ליגת העל בכדורגל במקום העשירי והמכובד. חדרה עדיין לפניה.