אילהאן עומאר וראשידה טאליב
אילהאן עומאר וראשידה טאליב צילום: רויטרס

ההחלטה הישראלית שלא לאפשר את כניסתן לישראל של אילהאן עומאר וראשידה טאליב, שתי חברות הקונגרס האנטי ישראליות ותומכות ה-BDS מעוררת תשומת לב בישראל ובארה"ב, ועל פי הדיווחים התקשורתיים מוטחת בממשלת ישראל ביקורת לא מבוטלת על ההחלטה הזו, אך האם אכן זהו המצב.

עו"ד נתי רום, העוסק בלחימה הסברתית ואחרת מול ה-BDS, מציג תמונה שונה לחלוטין. "הגופים שאומרים את זה הם גופים אנטי ישראליים שמעדיפים לראות את אובמה כנשיא פרו מוסלמי וכזה שפוגע במדינת ישראל".

לדבריו יש להבדיל בין סוגים שונים של דמוקרטים בארה"ב, "ישנם דמוקרטים תומכי ישראל וישנם דמוקרטים פרוגרסיביים שמתנגדים למדינת ישראל ומנסים לפגוע בה ככל שאפשר. יש לנו היום נשיא שתומך במדינת ישראל ורוב תומכי ישראל בעולם ובעיקר בארה"ב מאוד שמחים על ההחלטה הזו. כשעם ישראל יודע לעמוד בגאון ולהגן על עצמו מאויביו הוא גם מקבל כבוד מאומות עולם".

עם זאת עו"ד רום לא מתכחש לכך שההחלטה יכולה לסבך את ישראל, אך מציין כי הסיבה לכך היא עובדת הימצאותם של גורמים המתנגדים לעצם קיומה של מדינת ישראל ומבקשים לפגוע בה בכל דרך. באשר לשתי חברות הקונגרס הוא מחדד וקובע כי לא מדובר בכאלה המחזיקות בעמדות אנטי ישראליות אלא באנטישמיות לכל דבר המשוות את ישראל לנאציזם ולאפרטהייד, "הן מנסות לפגוע ביהודים ובישראל והדבר הזה פסול".

מספר רום כי בדיבייט בו השתתף בטלוויזיה האמריקאית שמע מנציגים דמוקרטיים כי מתן אישור לכניסתן של השתיים לישראל ולהר הבית היה מעניק להן במה תקשורתית אדירה להשמעת דברי השטנה שלהן.

רום מצידו הזכיר באותה הזדמנות כי גם הנשיא הקודם, ברק אובמה, דיע לסגור את שעריה של ארה"ב מפני אישים שאותם ראה כאויביה של ארה"ב. בין השאר גם חבר הכנסת לשעבר ד"ר מיכאל בן ארי נכלל ברשימה זו של מנועי כניסה לארה"ב של ברק אובמה.

ומה באשר לטענה ולפיה ההחלטה הישראלית הפכה את השתיים לקדושות מעונות שרק רצו לבקר את הסבתא, אך ישראל האכזרית מנעה זאת מהן? על כך הוא מזכיר כי שר הפנים, אריה דרעי, אישר כניסה לטובת הביקור עם הסבתא, אך הן בחרו שלא להסתפק בכך.

"תמיד יש את הדילמה אם להכיל ולאפשר או לא. יש חוק שמאפשר למנוע כניסה של מי שבא לפגוע בנו ולקרוא לחרם. לא נארח אותם ולא נאפשר להם ליצור פרובוקציה מבית. חזרתי מארה"ב ושם מאוד גאים בהחלטה הזו ומרגישים שסוף סוף אנחנו עומדים על שלנו. יש בלבול מול ההחלטות הישראליות להכיל דברים שלא היו מוכלים במדינות אחרות, לכן ההחלטה הזו יוצרת גאווה אצל תומכי ישראל ויכול לגבש אותם ולהפיץ רוח אחרת".

"רבים מהיהודים הדמוקרטים עושים זאת מתוך אהבת ישראל בתקופות הטובות יותר כאשר היו נשיאים טובים גם מהצד הדמוקרטי, מצב שאנחנו מקווים שעוד יחזור", אומר עו"ד רום הקובע כי גם חברי קונגרס דמוקרטים יהודים אינם מעוניינים בקולות מהסוג הזה במפלגתם שלהם. אנחנו מקווים שעוד יצטרפו לרוח הזו. מדינות דמוקרטיות משתמשות בכלי שמונע כניסה של מי שנכנס עם תכנית מוסדרת לפגוע בהן. למה לאפשר להן להיכנס ולהיכנס לתסבוכת הזו.

''אנחנו מקבלים שיחות טלפון מאנשים שלא מבינים למה אנחנו מכניסים לתוכנו את החושך והרוע הזה. כלי התקשורת שמתנגדים למדינת ישראל ימשיכו לראיין אותן ולתת להן במה ולעשות כל מה שאפשר כדי להזיק למדינת ישראל. מנגד העם בישראל בחר שלא לאפשר לאויבינו להיכנס למדינת ישראל ולפגוע בה מבפנים, וטוב שכך".

בדבריו מספר עו"ד רום על דיבייט בו היה שותף ובו שמע את אחד משגרירי ישראל באחת ממדינות דרום אמריקה כאשר הוא מבקר את החלטת ראש הממשלה, התבטאות שהפתיעה אותו. "אני מקווה שנגיע לעידן חדש שבו כל הסגל הדיפלומטי יתאחד למטרת ההגנה על המדינה ועידוד הציונות. כשעם ישראל מכבד את עצמו אומות העולם מכבדים אותו".

עו"ד נתי רום
צילום: יח"צ
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו