שחקני מכבי חוגגים הערב
שחקני מכבי חוגגים הערב צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

שמו את אירופה בצד. שלושה ימים לאחר ההדחה המשפילה ממוקדמות הליגה האירופית בידי סודובה הליטאית, חזרה הערב (ראשון) מכבי תל אביב אל הזירה המקומית וצלחה את המשוכה הקשה שעמדה מולה.

לא רק זהות היריבה שעמדה ממול, עירוני קריית שמונה, היא שהקשתה על התל אביבים, אלופי הליגה בעונה שעברה אלא גם ההדחה הכואבת בסוף השבוע האחרון מהזירה האירופית.

היה זה במסגרת משחק חצי גמר גביע הטוטו הראשון שהתקיים הערב, כשהתל אביבים התארחו אצל הקבוצה הצפונית שהפתיעה עד מאוד ביכולתה בשלב הבתים של המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי.

התל אביבים שהגיעו אל מעמד חצי הגמר בזכות הניצחון במשחק אלוף האלופים על מחזיקת הגביע בני יהודה, המשיכו את היכולת החלשה שלהם ממשחקיהם העונה, ובכל זאת הצליחו להעפיל למשחק הגמר בפעם השלישית ברציפות.

היה זה בזכות טעות קשה של שוערה הליטאי של קריית שמונה, ברטקוס, שסידר למכבים שער יתרון מוזר ממש בתחילת המחצית השניה, בדקה ה-49.

עם כל הכבוד לניצחון והכרטיס לגמר גביע הטוטו, הצהובים יצאו מהמשחק מודאגים בעיקר בשל פציעתו בדקה ה-20 של שוערה היווני, שבוע לפני פתיחת עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל.

אחרי שהודחו מאירופה בידיי יריבה ליטאית בשל בין היתר טעויות קשות של שוערה היווני החדש, הפעם זו נעזרת בשוער ליטאי שמחזיר לה טובה ומעלה אותה במו ידיו אל עבר משחק הגמר. כעת תחכה מכבי למנצחת במשחק חצי הגמר השני בין הפועל באר שבע לבית"ר ירושלים, ובכל מקרה צפוי גמר מותח ומסקרן בין הקבוצות הטובות כיום בכדורגל הישראלי.