"מחוברת וקשובה לצרכי המגזר החרדי"

שרת השיכון סיירה עם צמרת משרדה בפרויקטים המיועדים לציבור החרדי. במהלך הסיור הוצגו תהליכי הבניה בשכונה שהותאמו לציבור החרדי

מיכל לוי , י"ח באב תשע"ט

"מחוברת וקשובה לצרכי המגזר החרדי" -ערוץ 7
ישיבת העבודה באחיסמך
צילום: דוברות ח"כ מקלב

שרת השיכון יפעת שאשא ביטון סיירה בפרויקטים של 'מחיר למשתכן' לציבור החרדי המתאכלסים בימים אלו בשכונת רמת שלמה בירושלים ובאחיסמך הסמוכה ללוד.

לביקור התלוו ח"כ אורי מקלב וצמרת משרד השיכון, ביניהם מנכ"ל המשרד בני דרייפוס ומנהלי האיזורים הרלוונטים לביקור.

הביקור החל בשכונת 'רמת שלמה' בפרוייקט 'מחיר למשתכן' הראשון לציבור החרדי המתאכלס בימים אלה, שם התקיים טקס מסירת מפתחות לדיירים.

במהלך הסיור הוצגו לנוכחים תהליכי הבניה בשכונה שהותאמו לציבור החרדי. המפרט הטכני כלל מטבח מותאם לכללי ההלכה לצד 'מרפסות סוכה'.

שרת השיכון אמרה, "יש לי זכות גדולה להיות בפרויקט של המחיר למשתכן לציבור החרדי". גם ח"כ מקלב מקלב שיבח את השרה: "את מחוברת תמיד וקשובה לצרכי הציבור החרדי בכל עת".

עם סיום הביקור בפרוייקט החדש ברמת שלמה עשו פעמיהם חברי המשלחת אל שכונת אחיסמך הסמוכה לעיר לוד שם מתאכלסים בימים אלו מאות משפחות לקראת פתיחת שנת הלימודים.

לאחר מכן התקיימה ישיבת עבודה מסודרת במשרדי 'ועד משתכני אחיסמך' בנוכחות שרת השיכון, ח"כ אורי מקלב, צמרת משרד השיכון, ראש העיר יאיר רביבו והחברות הקבלניות המבצעות.

ראש העיר הדגיש בדבריו את הצורך בהשקעת המדינה בפיתוח מוסדות החינוך בעיר ואמר כי מדובר בהשקעה של 30-40 מיליון שקלים נוספים להשלמת כלל השלבים של הפרויקט.

מקלב הסביר כי "חלק מהבעיה של מצוקת הדיור במגזר החרדי הוא היות וראשי הערים לא רוצים אוכלוסיה חרדית. כאן יש שרת שיכון שמאוד עוזרת לצד ראש עיר שרוצה לעזור ולא עושה חשבונות ולכן זה מצליח. רק ככה אפשר לעשות פרוייקטים ולמנף אותם. אנחנו משקעים כאן בעיר הזו כדי למנף את כל האיזור".