חשיבות הגשת תביעת גירושין על ידי טוען רבני בעקבות בגידה

אף אחד לא רוצה להגיע לשם, אבל בעת גירושין כדאי לכם שיהיה מי שייצג אתכם בבית הדין.

תוכן שיווקי , י"ח באב תשע"ט

תרחיש בגידה מחולל נזקים בלתי הפיכים וזאת עובדה, הוא עלול לסכן את המערכת הזוגית על כל המשתמע מכך לרבות הזכויות והרכוש שנצבר.

בישראל יש לא מעט אנשים שדבקים לטעות המחשבתית כי לא ניתן לאבד זכויות ובטח לא דירה שרשומה על אחד הצדדים נוכח הבגידה.

בדיוק לשם כך, יהודה אבלס, טוען רבני מוסמך, מציג בפניכם כמה עובדות שחשוב לקחת בחשבון בעת גילוי הבגידה במערכת הזוגית. מוזמנים לקרוא, ליישם וכמובן לשתף עם מי שזקוק למידע החשוב הזה.

טוען רבני - פסקי דין והחוק בגין בגידה

בית הדין הרבני קבע בפסק דין חד משמעי ותקדימי כי אישה מפסידה את כל חלקה/ זכויותיה בדירה משותפת אם חלילה נתפסה בעת בגידה בבעלה. כאמור, לא משנה אם הדירה רשומה על שמה, מרגע היוודע והוכח דבר הבגידה- היא איננה זכאית עוד לשום דבר שרשום על שמה בטאבו.

כן, זה אכן נכון, איבוד מחצית הבעלות בדירה שריר וקיים כאשר מדברים על בגידה. לא משנה על שם מי הדירה, בעת מרידת האישה בהסכם הנישואין, היא למעשה אינה זכאית גם למחצית הדירה הרשומה על פי חוק בטאבו.

חוק הסכמי ממון והמשפט העברי

ערעורים רבים מוגשים בעקבות הפסד רכוש או דירה נוכח בגידה. יש טענות המועלות כי פסקי הדין של בתי הדין הרבניים סותרים לכאורה את חוק יחסי הממון בו נקבע כי הרכוש צריך להתחלק שווה בשווה.

נשים מערערות על עניין הפסד הרכוש נוכח הבגידה, הן מדברות על כך כי המשפט העברי לא תופס, לא כאשר חוק יחסי הממון בעל חזקה ברורה יותר. מאידך, פסקי הדין הנוכחיים מדברים בעד עצמם, בית הדין הרבני רואה בחומרה רבה מעשים אלו ומאשר פה אחד "מעשה במחשבה תחילה".

איך מוצאים טוען רבני בעל ניסיון?

בכדי לדעת בוודאות כי הגעתם לטוען רבני מוסמך, ראוי לבחור אדם בעל הסמכה לכך. את ההסמכה, מקבלים הטוענים הרבניים לאחר שעמדו במצוינות במבחני ההלכה והחוקים. יש להסתמך על המלצות מיודעי דבר ומקורבים לכם היות והשוק רווי בלא מעט נותני שירות המתיימרים להיות טוענים רבניים.

כאמור, יש לא מעט מתחזים כך שלפני ההתקשרות וההסכם, יש לדרוש את הרישיון של הטוען הרבני , לבדוק אותו וכך למנוע מראש מפח נפש מיותר.

צריכים טוען רבני מקצועי ומוסמך? יהודה אבלס – טוען רבני ומנהל מדור גירושין בפורום אתר הרבנות. אבלס בעל ידע ובקיאות בתחומי ההלכה השונים וכן בעל ניסיון בדרכי ניהול דיון מקצועי בבתי הדין בישראל. לצד ידע תורני נרחב וידיעות נרחבות, תוכלו גם אתם לקבל את ההגנה הראויה והטובה ביותר אל מול בתי הדין בישראל.

נבגדתם? מרגישים שחרב עולמכם? בקרו באתר הבית שלנו, השאירו את פרטיכם האישיים ונשמח לחזור ולתאם לכם פגישת ייעוץ ראשונית.