מחריף הקמפיין נגד מינוי ד"ר סיידלר

הגורמים המבקשים למנוע את מינוי ד"ר איילת סיידלר למפקחת על לימודי התנ"ך בחינוך הדתי החלו בהפצת הודעות SMS ארסיות נגד המינוי.

ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ט

מחריף הקמפיין נגד מינוי ד"ר סיידלר-ערוץ 7
הקמפיין עולה מדרגה. משרד החינוך בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המאבק על זהות המפקח על לימודי התנ"ך בחינוך הממלכתי דתי עולה בימים אלו מדרגה, לקראת המכרז שאמור להתקיים בנושא בקרוב.

המועמדת המובילה למינוי לתפקיד היא ד"ר איילת סיידלר, לשעבר סגנית ראש המדרשה לבנות באוניברסיטת בר אילן ומרצה לתנ"ך.

המתנגדים למינוייה של סיידלר מנהלים בשבועות האחרונים מסע לחצים שמטרתו לעכב את המינוי ואף למנוע אותו, וזאת בטענה שהיא עלולה להכניס לתכנית הלימודים בתנ"ך בחינוך הדתי תכנים בעייתיים מבחינה אמונית.

היום (שני) בשעות הצהריים אף נשלחה מטעם מובילי הקמפיין הודעת SMS ארסית במיוחד, במטרה להפעיל לחץ על שר החינוך בנושא.

"תיאולוג פרוטסטנטי, כומר נוצרי וכומר ישועי. את הפירושים שלהם אנחנו רוצים שילדינו ילמדו??", נאמר בהודעה שהופצה באופן רחב.

מקבלי ההודעה נקראו לפנות לשר החינוך "שיעצור את המינוי", ולצורך כך אף צורפה להודעה כתובת הדואר האלקטרוני של לשכת שר החינוך.

נציין כי מנגד זוכה סיידלר לתמיכה משמעותית, בין השאר מצד גורמים בכירים במשרד החינוך, והן מצידם של רבנים מרכזיים במגזר הדתי לאומי.

הבוקר פרסם מפמ"ר תנ"ך היוצא, יהודה טרופר, מכתב חריף נגד מובילי הקמפיין למניעת מינויה של ד"ר סיידלר, וכינה מכתב נגדה שכתב הרב קובי דביר ופורסם אתמול "הוצאת שם רע".

"במכתב נכתבו דברים חמורים על ידי הרב יעקב דביר, הן כנגד תכנית הלימודים בתנ"ך, ובעיקר כנגד אחת המועמדות לתפקיד מפמ"ר תנ"ך", כתב טרופר והוסיף, "תמהני על גורמים מחוץ לחמ"ד המתערבים בעשייה החינוכית שלנו".

לדבריו, "מטרת תכנית הלימודים בתנ"ך, היא להאהיב את התנ"ך על ילדי החמ"ד. אהבה צומחת מתוך עומק והיקף של לימוד, מתוך עמל של תורה ומתוך למידה הנוגעת בתלמיד, וכל זאת מתוך מחוייבות לדבר ה' ויראת שמים".

עוד הוא הדגיש כי תכנית הלימודים קיבלה את אישורם של רבנים מובילים בציונות הדתית כמו הרב יעקב אריאל, הרב חיים דרוקמן, הרב איתן אייזמן, הרב יעקב מדן ועוד.