שיטות הפעולה והטכנולוגיה של מד"א בדרך לאוקראינה

יועצו של נשיא אוקראינה ויו"ר ועדת הבריאות בפרלמנט ביקרו במד"א בישראל במטרה לשפר את זמני התגובה וההגעה למטופלים באוקראינה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ח באב תשע"ט

לומדים את המקצועיות
לומדים את המקצועיות
צילום: דוברות מד"א

יועצו של נשיא אוקראינה סרגיי שריף, ויו"ר ועדת הבריאות בפרלמנט האוקראיני ד"ר מיכאיל רדוטסקי, ביקרו במגן דוד אדום על מנת ללמוד מהטכנולוגיה ושיטות הפעולה של מד"א, כדי ליישם חלק מהן ולשפר את זמני התגובה וההגעה למטופלים באוקראינה.

השניים סיירו במוקד השליטה הארצי של מד"א בקרית אונו, וקיבלו סקירה על פועלו של ארגון ההצלה הלאומי של ישראל.

שריף וד"ר רדוטסקי התרשמו מהטכנולוגיה המתקדמת של מגן דוד אדום, מיכולת הפעלת המתנדבים, ומזמני התגובה וההגעה למטופלים של הארגון. במסגרת הביקור במוקד השליטה הארצי, צפו יועציו הבכירים של נשיא אוקראינה ברכבי ההצלה הייחודיים של מגן דוד אדום, בהם אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי טיפול נמרץ, רכבי הבימבולנס וכלים ייחודיים נוספים, והתנסו בשימוש במערכת הסימולציה של מד"א לנהיגת חירום באמבולנס.

בשנים האחרונות נרשם גידול משמעותי בביקורים של גורמי רפואה בכירים מרחבי העולם, שמגיעים להתרשם מהיכולות של מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של ישראל. במקביל, בכירים במד"א משתתפים במשלחות בינלאומיות מקצועיות.

שריף העיד: "התרשמתי מאוד מהטכנולוגיה שפותחה במגן דוד אדום ושמשמשת את הארגון במדינת ישראל. שטחה של אוקראינה גדול ממדינת ישראל, והאוכלוסייה אצלנו גדולה יותר, מה שמאתגר אותנו בתחום רפואת החירום וההגעה המהירה למטופלים. עם זאת, בכוונתנו להשקיע את מרב המאמצים, בשיתוף פעולה אתכם, על מנת לייעל את פעילות רפואת החירום והאמבולנסים במדינתנו".

ד"ר רדוטסקי סיפר: "את דרכי התחלתי כחובש ובהמשך כפראמדיק בקייב. כמה שנים לאחר מכן, אימי חלתה, והבאנו אותה לקבלת טיפול בישראל. אז, נחשפתי לראשונה למקצועיות וליעילות של מגן דוד אדום, והבטחתי לאימי ז"ל שננסה להביא לאוקראינה את מה שראינו כאן במד"א. אנחנו נמצאים כאן בשליחותו של נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי, ואנו מאמינים שבעזרת השימוש בטכנולוגיות שלכם, נצליח לקצר את זמני ההגעה למטופלים באוקראינה, ובכך להציל חיי אדם".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "במגן דוד אדום, אנו מפתחים כל העת את יכולות הטיפול שלנו בחולים ופצועים, הן בטכנולוגיות שלנו שהן מהמתקדמות בעולם, והן בהכשרות המתנדבים והעובדים המקצועיים והמסורים של הארגון, הכל למען הצלת חיי אדם במדינת ישראל. אנו תמיד מקבלים בברכה אנשי רפואה ובכירים מרחבי העולם, אשר מגיעים לבקר במד"א, חולקים איתנו ידע, ולומדים מאיתנו. לכבוד היה לנו לארח במגן דוד אדום את יועצו הבכיר של נשיא אוקראינה מר סרגיי שריף, ואת ראש הועדה הרפואית באוקראינה ד"ר מיכאיל רדוטסקי. אני מודה להם על ביקורם, ובטוח ששיתוף הפעולה עימם יימשך".