פרגוואי: חיזבאללה וחמאס ארגוני טרור

הלחץ המדיני שמפעילה ישראל הוביל את המדינה הדרום אמריקנית להצטרף לבריטניה ולהכיר בשני הארגונים כגופי טרור.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

נשיא פרגוואי מריו אבדו בניטז
נשיא פרגוואי מריו אבדו בניטז
Reuters

הפיצוי של פרגוואי לישראל? אחרי המתיחות בין המדינות לאור החלטת פרגאווי להחזיר את שגרירותה מירושלים לתל אביב, הפתיעה היום (שני) המדינה הדרום אמריקנית כשהכריזה כי היא מכירה בחמאס ובחיזבאללה כארגוני טרור.

שר החוץ החדש של פרגוואי הוא זה שמסר את ההחלטה, שבישראל קיבלו כמובן בקורת רוח גדולה. בישראל ציפו להצהרה דומה דווקא ממדינה אחרת בדרום אמריקה - ברזיל - שם מושקעים מאמצים רבים כדי לסחוף עוד מדינות אחרי בריטניה שכבר הכירה בשני הארגונים, הפלסטיני והלבנוני, כארגוני טרור.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו אמר כי מדובר בהחלטה חשובה לישראל. "אני מברך על ההחלטה של נשיא פרגוואי מריו אבדו להגדיר את חיזבאללה וחמאס כארגוני טרור. אנו פועלים כדי שמדינות נוספות ינקטו גם הן בצעד חשוב זה".

שר החוץ ישראל כ"ץ הוסיף כי "הכרה זו תורמת למאבק הבינלאומי המשותף בטרור חמאס, חיזבאללה ופטרונו איראן. אני קורא למדינות נוספות להצטרף לפרגוואי ולהכיר בארגונים אלה כארגוני טרור. נמשיך לפעול בכל מקום כדי שהארגונים האלו יוכרו כטרור. העולם כולו חייב להתאחד למאבק כנגד הטרור שמפיצים איראן ושלוחיה".

נזכיר כי לפני כשנה חלה החרפה ביחסי ישראל ופרגוואי לאחר שהאחרונה החליטה להחזיר את השגרירות שחנכה זמן קצר לפני כן בירושלים - לתל אביב. הצדדים אף הגיעו עד לחילופי האשמות בין מנהיגי המדינות, על המהלך.