ארה"ב: תלמידי תיכון הצדיעו במועל יד

תלמידים בקליפורניה הצדיעו במועל יד ושרו שירים של הנאצים, במהלך טקס חלוקת פרסים. אף רשות אמריקנית לא גינתה את האירוע.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

חברי נבחרת הפולו-מים של תיכון פאסיפיקה בגארדן גלוב שבקליפורניה בחרו לחגוג טקס הענקת פרסים ספורטיביים בהצדעה במועל יד ובשירים של הנאצים.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי סרטון המתעד את האירוע, שהתרחש בתחילת שנת הלימודים הנוכחית, פורסם באינסטגרם על ידי אחד הספורטאים והופץ בקרב תלמידי התיכון.

הנהלת בית הספר, שנדרשה להסביר את האירוע על ידי העיתון האמריקני 'דיילי ביסט' מסרה בתגובה כי האירוע הובא לידיעתה רק חודשים ארוכים אחרי שהתרחש.

דובר מטעם המחוז אליו שייך בית הספר מסר כי "אנחנו התייחסנו למקרה והתקיימו שיחות עם כל המעורבים. אנחנו מגנים כל צורה של אנטישמיות ומחנכים את התלמידים לרגישות חברתית".

אחד מתלמידי בית הספר שנשאל בנושא סיפר כי הוא לא עלה מעולם בשיחות מצד הנהלת המוסד. תלמיד אחר ציין כי לא ידוע לו על אף תלמיד שנענש בעקבות האירוע. גם דובר המחוז סירב לענות לשאלה האם וכיצד טופלו התלמידים שצולמו בסרטון.

מדובר במקרה שני של הפגנת אנטישמיות בשנה האחרונה מצד תלמידים באזור זה של קליפורניה. בחודש מרץ האחרון תלמידים מאחד התיכונים הכינו צלב קרס מכוסות בירה, הצדיעו למיצג במועל יד וקראו 'הייל היטלר'. גם המקרה הזה תועד במדיות החברתיות וגרר ביקורת חריפה.