תפילין מהקרב בתל סאקי הגיעו לחייל הבודד

46 שנים לאחר שנפל במלחמת יום כיפור, התפילין של בני חנני הי"ד ניתנו לחייל שעלה לארץ כדי לשרת בצנחנים. "זה הסיפור של הארץ הזו".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

התפילין של סגן בני חנני לאחר השיפוץ
התפילין של סגן בני חנני לאחר השיפוץ
צילום: שמעון גולובנציץ

התפילין של בני חנני הי"ד שנהרג במלחמת יום כיפור בקרב בתל סאקי בגולן, שכבו בארון 46 שנים לצד מחברת שירים שנמצאה לאחר נפילתו.

בני משפחתו של בני החליטו לתרום את התפילין לחייל בודד המשרת בצנחנים, במסגרת מיזם "1000 תפילין לחיילים" לעילוי נשמתו של סגן דוד גולובנציץ ז''ל שנפל בפעילות מבצעית בחברון.

רבקה בן אהרון, אחותו של בני, סיפרה: ''אנחנו גרים באפרת ובעלי שמע על פרויקט '1000 תפילין לחיילים' לזכרו של דוד גולובנציץ. בעלי סיפר לשמעון אביו של דוד על התפילין של בני הי"ד ששוכבים בארון עשרות שנים. כשבני נהרג שום דבר לא נשאר לנו חוץ מהתפילין ומחברת שירים שלו''.

התפילין הועברו לידיו של שמעון גולובנציץ, שביקש מתפילין חברון לתקן את הבתים והרצועות. הקלף עצמו נותר מהודר, 46 שנים אחרי הקרב בתל סאקי.

''הנשמה של בני עדיין איתנו. זו התרגשות גדולה ואני מקווה לפגוש בקרוב את החייל הבודד שנהנה מהתפילין'', הוסיפה רבקה.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר שמעון גולובנציץ כי הוא שמח על התרחבות פרויקט הענקת התפילין לזכר בנו. ''התפילין עברו מחייל שמסר את נשמתו למען הארץ לחייל שמסר את הנפש על מנת לעלות לארץ, וזה הסיפור של הארץ הזאת".