נעצרו אח ובן דוד של רוצחי דביר שורק

כוחות הביטחון עצרו עוד בני משפחה ממשפחת עצאפרה בכפר בית כאחל. האחד הוא אח הרוצח והשני הוא בן דודו של הרוצח הנוסף.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

דביר שורק הי"ד
דביר שורק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

מקורות פלסטיניים מדווחים כי כוחות הביטחון עצרו אמש (שני) שני ערבים, האחד אחיו של רוצח החייל דביר שורק והשני בן דודו של החשוד הנוסף ברצח, כך דווח ב'כאן'.

העצורים, אחמד ומוחמד עצאפרה, נעצרו בכפר בית כאחל. אחמד הוא אחיו של קאסם ומוחמד הוא בן דודו של נסיר, כולם בני משפחת עצאפרה.

זהות רוצחי דביר הי"ד, הייתה ידועה לכוחות הביטחון זמן קצר יחסית לאחר הרצח. הם אותרו בעיקר באמצעות ניתוח של מצלמות אבטחה בשטח.

במהלך מעצרם התפתחה בכפר הפרת סדר אלימה וכמאה פלסטינים יידו אבנים אל כוחות הביטחון. הלוחמים לא נפגעו והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

לאחר מעצרם של רוצחי שורק אמר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו: "אני משבח את השב"כ וכוחות הביטחון שלכדו את רוצחיו של דביר שורק ז"ל תוך 48 שעות. בשנים האחרונות כוחותינו שמו ידם על כל המרצחים הפלסטינים שפגעו בישראלים והיום הם עשו זאת שוב. נמשיך להילחם בטרור בעוצמה בכל החזיתות".‎

דובר צה"ל הוסיף: "לוחמי צה״ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש את החשודים לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית 'יהודה'. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות".