תיעוד: ליברמן במו"מ פוליטי עם הרב אוירבך

בשנת 2013 ניסה ליברמן לגייס את תמיכת הפלג הירושלמי במשה ליאון ונפגש לשם כך עם הרב שמואל אוירבך, מנהיג הפלג הקיצוני.

ערוץ 7 , י"ט באב תשע"ט

במהדורה המרכזית פורסם הערב (שלישי) תיעוד של מפגש חשאי שהתקיים בשנת 2013, בין הרב שמואל אוירבך ליושב ראש ישראל ביתנו.

שם, השניים מדברים על שיתופי פעולה, על התנגדות למצעדי גאווה, וכאמור לטענת הנוכחים - גם על שינויים בחוק הגיוס. ליברמן מצדו מכחיש את הטענות של משתתפים במפגש.

הרב ויושב ראש ישראל ביתנו מצליחים למצוא שפה משותפת בנושא אחד, התנגדות למצעדי גאווה – ליברמן: "לא יהיו כל המצעדים שעושים פה והפסטיבלי גייז".

בתיעוד נראה גם הרב יוסף פטרוב, מראשי הפלג הירושלמי, שהעלה את הדרישה הקשה ביותר: למנוע את גיוס החרדים. הרב פטרוב אמר: "אנחנו רוצים התחייבות שליברמן יגיד 'אני לא ארשה שרק בחורי ישיבה יצטרכו להתגייס לצבא. אני לא אתן לזה לקרות בלי לכלול את הערבים'". רגע לפני שליברמן משיב על הבקשה היועץ אבו חצירא מורה לעצור את התיעוד.

מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נמסר בתגובה: "אני יכול להבין את הלחץ של החרדים. חוק הגיוס יעבור ככתבו וכלשונו. לביבי הייתי ממליץ להתרכז במודיעין על החמאס וחיזבאללה במקום בחומרי ארכיון. כל השאר זאת רכילות זולה שנשלפה מן הבוידם ומי שמפיץ אותה מבין שאין ביכולתו לעצור ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא חרדים וללא משיחיים".

גם המחנה הדמוקרטי הגיב להקלטות ליברמן, "ליברמן הלהט"בופוב מעולם לא היה בצד של החילונים או הלהט"בים. האיש המושחת בהיסטוריה הפוליטית של ישראל ימכור את כל מי שיצביע לו בשביל לשבת ולו דקה אחת על כיסא ראש הממשלה. מי שמצביע לליברמן שלא יתפלא כשיתעורר למדינת הלכה עם סמוטריץ ופרץ".