סמוטריץ' על ליברמן: ''פוליטיקאי ציני וחסר אידיאולוגיה''

שר התחבורה תקף את יו"ר ישראל ביתנו בעקבות חשיפת המו''מ שניהל עם הרב שמואל אוירבך מהפלג הירושלמי הקיצוני.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ' באב תשע"ט

ליברמן
ליברמן
Photo by Tomer Neuberg/ Flahs90

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' (ימינה) הגיב לתיעוד שפורסם בחדשות 12, בו נראה יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מנסה בשנת 2013 לקבל את תמיכת הרב שמואל אוירבך במועמדותו של משה ליאון לראשות ירושלים.

''מניח שהשקט בשמאל מפרסום ההסכם של אביגדור ליברמן עם הפלג הירושלמי נובע מזה שגם שם מבינים שליברמן הוא אופורטוניסט חסר אידיאולוגיה לחלוטין ולכן לא מופתעים מחשיפה הזו", אמר סמוטריץ'.

''כשאין צפיות אין אכזבות. מאחר ואף אחד לא סובל ולא נותן אמון בפוליטיקאי הציני הזה הוא כנראה יישב באופוזיציה בכל מקרה", הוסיף שר התחבורה.

כאמור, בחדשות 12 פורסם תיעוד של מפגש חשאי שהתקיים בשנת 2013, בין הרב שמואל אוירבך זצ''ל ליושב ראש ישראל ביתנו. השניים דיברו על שיתופי פעולה, על התנגדות למצעדי גאווה, ולטענת הנוכחים - גם על שינויים בחוק הגיוס.

ב-2013 הריץ ליברמן את מקורבו, משה ליאון, לתפקיד ראש עיריית ירושלים והוא היה זקוק לכל קולות החרדים. ''הפלג הירושלמי'' הקיצוני שבשליטת הרב אוירבך הריץ אז מועמד שזכה ל-3% אבל, איים לסכל את נצחונו של ליאון.

לליברמן היה חשוב להבהיר לרב אוירבך שממילא למועמד שלו אין סיכוי להיבחר, אז עדיף כבר להצביע לליאון, יהודי שומר מצוות.

שר המשפטים אמיר אוחנה תקף את יו"ר ישראל ביתנו לאחר שבתיעוד נשמעים ליברמן ואוירבך כמי שמתנגדים למצעד הלהט"ב. "אביגדור ליברמן 'הליברל החדש', הוא הומופוב מהזן הישן. כך היה - כך יהיה. מי שלא הבין עד הערב, אז עכשיו זה כבר ברור: לימנים ליברלים אמיתיים יש רק כתובת אחת בבחירות הקרובות – הליכוד", אמר אוחנה.

גם המחנה הדמוקרטי הגיב להקלטות ליברמן שפורסמו ואמרו: "ליברמן הלהט"בופוב מעולם לא היה בצד של החילונים או הלהט"בים. האיש המושחת בהיסטוריה הפוליטית של ישראל ימכור את כל מי שיצביע לו בשביל לשבת ולו דקה אחת על כיסא ראש הממשלה. מי שמצביע לליברמן שלא יתפלא כשיתעורר למדינת הלכה עם סמוטריץ ופרץ".

ליברמן מצדו אמר: "אני יכול להבין את הלחץ של החרדים. חוק הגיוס יעבור ככתבו וכלשונו. לביבי הייתי ממליץ להתרכז במודיעין על החמאס וחיזבאללה במקום בחומרי ארכיון. כל השאר זאת רכילות זולה שנשלפה מן הבוידם ומי שמפיץ אותה מבין שאין ביכולתו לעצור ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא חרדים וללא משיחיים".