להתאמץ להעלות את אחוז ההצבעה. הרב פרץ בסיור המרצת מצביעים בפ"ת
להתאמץ להעלות את אחוז ההצבעה. הרב פרץ בסיור המרצת מצביעים בפ"תצילום: אהוד אמיתון/TPS

הימין בישראל בסכנה. ואם הימין בסכנה – מדינת ישראל בסכנה. ואם מדינת ישראל בסכנה, כל העם היהודי בסכנה. יש לנו שלוש מפלגות מימין לליכוד: ימינה, עוצמה יהודית וזהות. לאף מפלגה אין ביטחון שתעבור את אחוז החסימה. אבל כל הקולות שלא יועילו לאחוז החסימה לא ילכו לאיבוד, הם יעברו לשמאל ויחזקו אותו. תחשבו על פינוי יישובים ביהודה ובשומרון, על גירוש מטורף כפי שהיה בגוש קטיף. זה מה שמחכה לנו.

הניחו לשאיפות, לרצונות, לתקוות, לסקרים – לא מאלה תצמח ישועה. עוד מעט יחלו המפלגות הגדולות בקמפיין שלהן ומפלגות הימין יתגמדו בציבוריות הישראלית. פשוט צריך הרבה כסף כדי לגייס קולות. למפלגות הימין אין כסף, אבל יש להן רוח ועם זה צריך לאסוף קול אחר קול. בדאגה. בתצוגה של אנדרדוג שהולך בשארית כוחותיו אל ההפסד. אין מה לשחק משחקי כוח, אנחנו בבעיה קשה. סקרים, אמר פעם שמעון פרס, הם כמו בושם – נעים להריח אבל אסור לשתות.

ימים יגידו אם מאבק הימין בכוחות נפרדים היה צו השעה או כסילות האגו, אבל כרגע צריך להתרכז בקולות הימין שכבר אין לו סבלנות למסרים ולבקשות אמון. אין מה להתלכד כי לא התלכדנו בזמן, עכשיו צריך את כולם בימין ולא משנה באיזו רשימה ימנית. כולנו באותו הנגמ"ש ואוי לנו אם נילחם זה בזה. אם רשימה אחת מרשימות הימין תיפול בגלל אחוז החסימה – כל הימין ייפול.

הואיל ואין למפלגות שלנו כסף לנהל קמפיין בחירות ראוי לשמו, צריך לרכז את המאמץ בשבוע האחרון לפני הבחירות. לתכנן אותו לפי דקה, לנצל את הרשתות החברתיות יום ולילה בחוכמה, ביצירתיות ובאהבה. רב לנו משיח הקוטביות והגענו אל הצומת האחרון. אנחנו צריכים את כל הרשימות ולכן צריך להתאמץ להעלות את אחוז ההצבעה. זה המאבק החשוב והעיקרי כי ההתיישבות שלנו בסכנה אמיתית.

הכוח העיקרי העומד לרשות כל מפלגה הוא כוח המתנדבים הפעילים. אותם יש לאמץ בחום למשימת גיוס הקולות ויציאה אל הקלפי ביום הבחירות. הכול צריכים להתגייס – המועמדים עצמם, בני משפחותיהם, החברים והחברות, השכנים הקרובים והרחוקים וכל מי שאכפת לו עדיין מאימת יום הדין בבחירות הללו. את כל הטענות וההאשמות צריך לטעון ולהאשים עכשיו, לאחר הבחירות אין בהן טעם.

אולי כדאי להקים מטה משותף לכל מפלגות הימין, שכל משימתו תהיה להעלות את אחוז ההצבעה לימין. רבים מהם לא יבואו לקלפי בכלל ויש לשכנע אותם. כל קול חשוב ביותר.