ח"כ יועז הנדל:
"לא נשב עם המפלגות הערביות בממשלה"

בכחול לבן הגיבו לדבריו של איימן עודה, ולפיהם הרשימה המשותפת עשויה להצטרף לממשלת גנץ-לפיד. ח"כ הנדל: נקים ממשלת אחדות לאומית.

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ט

יועז הנדל
יועז הנדל
Photo by Meital Cohen/Flash 90

חבר הכנסת יועז הנדל (כחול לבן) הגיב הבוקר (חמישי) להצהרתו של ח"כ איימן עודה, ולפיה הרשימה הערבית המשותפת לא פוסלת תמיכה בקואליציית גנץ-לפיד.

"כחול לבן תקים ממשלת אחדות לאומית רחבה וממלכתית", אמר הנדל. ''אנחנו מכבדים את אזרחי ישראל הערבים ורואים בהם אזרחים שזכאים לכל הזכויות אבל לא נשב עם המפלגות הערביות שבבסיסן שוללות את קיומה של ישראל כמדינה יהודית. נקודה".

כאמור, יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה מוכן להיכנס לאחר הבחירות לקואליציה בראשות המרכז־שמאל אם כחול לבן והמפלגות האחרות ייענו לשורה של דרישות יסוד שנוגעות לערביי ישראל ולתהליך המדיני.

עודה אמר את הדברים בראיון ל"ידיעות אחרונות" שיפורסם מחר במוסף לשבת. ההצהרה של עודה מסמנת נכונות לשינוי היסטורי זאת משום המפלגות הערביות הצטרפו בעבר לבלוק חוסם ולרשת ביטחון, אבל הקפידו להישאר תמיד מחוץ לקואליציה ולממשלה.

עודה גיבש דרישות שהיענות להן תכשיר לדעתו כניסה של הערבים לקואליציה. בין הדרישות: הקפאת הריסת מבנים והלבנת הבנייה בשטחים בבעלות פרטית, ביטול חוק קמיניץ שהחמיר את הענישה על עבירות בנייה, בניית עיר ערבית, איסוף נשק מהציבור הערבי, מבצעים נגד ארגוני הפשע והקמת צוות בינמשרדי למאבק בפשיעה, בניית בית חולים ציבורי בעיר ערבית, העלאת קצבאות הזקנה, תוספת תקציב למעונות לנשים מוכות, חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים, ביטול חוק הלאום.