בני גנץ ביקר בכפר קאסם

יו"ר כחול לבן הגיע למרכז תעסוקה ויזמות בעיר. "נעשה את כל הפעולות הנדרשות כדי להביא לאיכות חיים טובה יותר לאזרחים הערבים".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ט

בני גנץ ביקר בכפר קאסם-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה, טליה אזולאי

יו"ר מפלגת כחול לבן, ח"כ בני גנץ, ביקר אתמול (רביעי) בכפר קאסם וסייר במרכז תעסוקה ויזמות בעיר הערבית.

גנץ, המועמד לראשות הממשלה, נשאל על תוכניותיו למען החברה הערבית בישראל והשיב: ''אנחנו מתכוונים לעשות את כל הפעולות הנדרשות: הקמת נקודות משטרה, פתיחת יכולות, שיפור התשתיות, שיפור החינוך.

''כל הדברים האלו כחבילה אחת יכולים להביא לאיכות חיים טובה יותר לאזרחים הערבים במדינת ישראל ואין שום סיבה שזה לא מה שיהיה", הוסיף חבר הכנסת גנץ.

פחות מיממה לאחר הגעתו של גנץ לכפר קאסם, הצהיר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה כי הוא מוכן להיכנס לאחר הבחירות לקואליציה בראשות המרכז־שמאל אם כחול לבן והמפלגות האחרות ייענו לשורה של דרישות יסוד שנוגעות לערביי ישראל ולתהליך המדיני.

בראיון ל"ידיעות אחרונות" הציג עודה דרישות שהיענות להן תכשיר לדעתו כניסה של הערבים לקואליציה. בין הדרישות: הקפאת הריסת מבנים והלבנת הבנייה בשטחים בבעלות פרטית, ביטול חוק קמיניץ שהחמיר את הענישה על עבירות בנייה, בניית עיר ערבית, איסוף נשק מהציבור הערבי, מבצעים נגד ארגוני הפשע והקמת צוות בינמשרדי למאבק בפשיעה, בניית בית חולים ציבורי בעיר ערבית, העלאת קצבאות הזקנה, תוספת תקציב למעונות לנשים מוכות, חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים, ביטול חוק הלאום.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הגיבה: ''הצהרת 'עודה- טיבי' היא תחילתה של מדינת כל אזרחיה ואוסלו 2 וסופה של המדינה היהודית דמוקרטית. ממשלת לפיד גנץ בשיתוף ליברמן (אין נאמנות אין אזרחות) יהיו חתומים על ממשלת שמאל קיצונית שלא נראתה כאן מעולם''.