ח"כ יוגב: שירות בנות בצה"ל - חיוני ומציל חיים

''חיילות בתצפיות, בהאזנה, ביחידות שפעם היה אסור לומר את שמן, הם מצילות חיים ושירותן הוא בגדר מלחמת מצווה", אמר יוגב.

ערוץ 7 , כ"א באב תשע"ט

ח"כ יוגב: שירות בנות בצה"ל - חיוני ומציל חיים-ערוץ 7
ח"כ מוטי יוגב
צילום: חזקי ברוך

חבר הכנסת מוטי יוגב (ימינה) הגיב לדיווח בעיתון ''הארץ'' ולפיו שליחים מטעמה של איילת שקד הציעו לראש הממשלה נתניהו להשפיע על היועמ"ש לטובתו, במסגרת ניסיונותיה לקבל שיריון בליכוד.

''אני לא מתעסק עם חומר חם במקום זה או אחר, אלא עם הלב החם של האידאולוגיה הציונית דתית שהייתה ותהיה שותפה מובילה בממשלתו הבאה של בנימין נתניהו", אמר יוגב. ''לשם אנחנו חותרים ולשם זה אנחנו חורשים את כל הארץ, כדי שכמה שיותר אנשים יבחרו 'ימינה'".

בראיון לרשת ב' נשאל יוגב מדוע להצביע ''ימינה'' ולא לליכוד, ''אני איש הבית היהודי, מקום 2. אמנם חברנו לאגד מפלגות 'ימינה', עם האיחוד הלאומי והימין החדש. זה בית אידיאולוגי פוליטי של הציונות הדתית, מובילה, מחברת לעם ישראל, למסורת תורת ישראל, לארץ ישראל ולמדינת ישראל.

''זה דגלנו, לשם אנחנו מכנסים את בוחרינו, גם מסורתיים, גם עולים חדשים, גם דרוזים שמאמינים בערכי הציונות הדתית", אמר.

יוגב נשאל האם אחרי הבחירות 'ימינה' תתפצל לשתי סיעות והשיב ''אני לא נביא ולא בן נביא, אבל מראש אנחנו בבלוק טכני שמחבר כדי למנוע את מה שהיה בבחירות הקודמות, שמאות אלפי קולות במחנה הלאומי הלכו לפח, ובכדי שתוצאות הבחירות של החודש הבא, שהמחנה הלאומי בראשות בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה, חברנו לרשימה אחת, בה רב המשותף על המפריד ואני מקווה שהתוצאה תהיה הטובה ביותר".

על המדיניות הביטחונית של ראש הממשלה נתניהו כלפי עזה אמר יוגב ''זכיתי להיות ראש מטה אוגדת עזה במילואים כשבע שנים ומכיר את הרצועה היטב. אני מכיר גם את הצד ההתיישבותי, אותו הפקרנו וניתקנו. מרגע שהפקרנו הפכנו את עזה לבסיס טרור. אחריותה של כל ממשלה בישראל להגן על תושביה, בהם תושבי עוטף עזה. מתוך כך, חובתנו להרתיע, להגן לא רק חייהם אלא גם על חוסנם של התושבים.

''לכן, לא משנה אם יש חופש גדול או אירוויזין, חובתנו לתת מכה קשה לכל ראשי ארגוני הטרור. העיתוי, תמיד נכון שהקבינט, מערכת הביטחון וצה"ל יבחרו אותו. אבל אין מה לחכות עם הדבק, כל טפטוף כזה שוחק את תחושת הביטחון של תושבי עוטף עזה, ולכן צריך לפעול לביטחון לאורך יותר זמן''.

בנוגע לאמירה של סמוטריץ' נגד שירות לוחמות בגדודים מעורבים אמר יוגב כי ''שירותן של חיילות בצה"ל הוא חיוני ומציל חיים. מניסיוני ב-23 שנות קבע ו-7 במילואים, מציאותן של חיילות בתצפיות, בהאזנה, ביחידות שפעם היה אסור לומר את שמן, ממש מציל חיים ושירותן הוא בגדר 'מלחמת מצווה - הכול יוצאין' כולל אלו שמחליטות לצאת.

''שירותן של בנות אסור לו שיהיה בכפייה, אלא לפי אמונתן ויש רבות בציונות הדתית שמשרתות שנתיים ויותר גם בשירות הלאומי במשימות לאומיות מדהימות. האם נכון לשלב נשים במסגרות מעורבות קרביות? יש צדדים לכאן ולכאן, לא כולם נבחנו. מהצד של הצניעות, באותה מידה שדואגים לכשרות ולשבת במרחב הציבורי, נגעו בו בעבר טוב יותר כשדיברו על 'שילוב ראוי' ופחות טוב כשדיברו על 'שירות משותף'. אל לו לצה"ל לייצר אג'נדות כדי שכולם יוכלו לשרת בצה"ל''.