אצטדיון בלומפילד. ייפתח בזמן
אצטדיון בלומפילד. ייפתח בזמן צילום: דוברות עיריית תל אביב-יפו

29,000 מושבים, קרבה לכר הדשא וחזרתן של שלוש מקבוצות ליגת העל לאצטדיונן הביתי - אצטדיון בלומפילד שוב כאן.

אחרי שהתחייבו ראש עיריית תל אביב יפו רון חולדאי וחבריו בעירייה כי האצטדיון שעבר שיפוץ כללי מחדש יושלם עד לפתיחת עונת 2019/20, הערב (חמישי) אישרו במשרד התמ"ת את אצטדיון בלומפילד המחודש לאירוח משחקים.

כזכור, שלוש שנים לקחו העבודות על האצטדיון הוותיק במהלכן אירחו הקבוצות השונות של העיר העברית הראשונה באצטדיונים מרוחקים יותר כמו נתניה ופחות כמו המושבה בפתח תקווה.

כעת עם אישור התמ"ת על אירוח משחקים באצטדיון המחודש יחזרו הקבוצות הבכירות של העיר לארח את משחקיהן באצטדיון הביתי הוותיק שלהם, אצטדיון בלומפילד.

למעשה, האצטדיון כבר נחנך אם כי לא באופן רשמי ממש כאשר קבוצת נערים א' של הפועל תל אביב זכתה ביום רביעי, אתמול, בכבוד הגדול והפכה לקבוצה הראשונה שחונכת את האצטדיון המחודש - זאת בשל בקשת איגוד השופטים לערוך "משחק מדומה" במטרה לבדוק את מערכת ה-VAR באצטדיון.

ביום ראשון הקרוב ייחנך האצטדיון המחודש באופן רשמי, במסגרת מחזור המשחקים הראשון של עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל כשבני יהודה תארח את עירוני קריית שמונה בשעה 20:00.

במחזור השני שוב תשחק בני יהודה באצטדיונה הביתי המחודש כשהפעם תהיה זו על תקן המתארחת בדרבי הקטן של העיר שיפגיש אותה מול מי שהפסידה רק לה בעונה שעברה, פעמיים - מכבי ת"א.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי ברך על האישור המיוחל ועל העמידה בזמנים כמו שהתחייב כשאמר: "הבטחנו -קיימנו! הקבוצות התל אביביות פותחות את עונת 2019/20 בבלומפילד המחודש. העמדנו אצטדיון לתפארת העומד בסטנדרטים המודרניים הגבוהים ביותר לקיום משחקים, תוך שמירה על חוויית הצפייה המיוחדת של האצטדיון שאין כמוה בארץ".

עוד אמר ראש העיר חולדאי, "שדרוג האצטדיון הינו חלק מהחזון העירוני לחידוש ושדרוג מוסדות התרבות ומתקני הספורט העירוניים והתאמתם לצרכים ולסטנדרטים של המאה ה-21. הבמה הוקמה ומעכשיו ההצגה תלויה בשחקנים. בהצלחה לכולם ותודה ענקית לכל מאות האנשים, בראשות ליאור עזורי, שעמלו על הפרויקט והביאו לסיומו בזמן".

גם יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון ברך על האישור המיוחל כשאמר: "זהו יום חג לכדורגל הישראלי, לקבוצות התל-אביביות ולעיר תל-אביב-יפו. במשך החודשים האחרונים שבתי ואמרתי כי אני מאמין לראש העיר, מר רון חולדאי, ולמנכ"ל העירייה, מר מנחם לייבה, שהתחייבו כי האצטדיון יעמוד לטובת הכדורגל הישראלי כבר לפתיחת העונה. הבטיחו וקיימו! אני מבקש לשבח את העירייה וקברניטיה על העמידה ביעדים והקמת מתקן מרהיב שמכבד את כולנו".

עוד אמר כלפון כי "זאת ההזדמנות לבקש מעוד ראשי ערים להרים את הכפפה ולפעול להקמה ושדרוג מתקנים".

"האצטדיון החדש מציע מזנונים מפוקחים, תאי שירותים בתקן משופר מזה האירופאי ועוד. בצירוף לוח שעות נוח המתאים למשפחות, אני מזמין את הציבור לקחת חלק במשחקי ליגת הבורסה לניירות ערך ובמשחקי הליגה הלאומית. תודה לכל מי שטרח, סייע ועזר לעמוד בהתחייבויות".

כ-300 פועלים במקצועות השונים וכ-20 מהנדסים עבדו באופן רציף ומסביב לשעון על מנת לעמוד ביעד שהוגדר מראש - פתיחת עונת המשחקים 2019-2020. עם תחילת התכנון הנחה ראש העירייה רון חולדאי, להגדיל את המבנה כך שיוכל להכיל את כמות הקהל המקסימאלית האפשרית, כאשר בתצורתו הסופית יוכל האצטדיון להכיל 29,000 מקומות ישיבה.

בלומפילד משמר את המאפיינים הייחודיים של האצטדיון, הכוללים את היציעים הבנויים כ"קערה" שתורמים לאווירה המיוחדת, כמו גם הקרבה לכר הדשא. כמו כן, כלל התכנון את שיפור זוויות הראייה, זרימה טובה ובטיחותית של הקהל, עמדות צילום, אולפנים לשידורי טלוויזיה, מערכות תאורה, חדרי בקרה ואזורים ייעודיים לרכבי שידור. באזור השחקנים, המופרד מקהל, תוכננו ארבעה מתחמי מלתחות הכוללים בין השאר: חדרי מאמנים, חדרי שופטים, חדר לבדיקות סמים, חדר רופאים ובקרים. השדרוג מעמיד את האצטדיון בסטנדרטים המעודכנים של אופ"א, שיאפשרו קיום משחקים בינלאומיים.

לרווחת הצופים, הותקנו מספר רב של תאי שירותים, אמצעי הנגשה לנכים, מערכות הסעדה שונות ומועדוני מנויים ל- .V.I.P בנוסף, ע"פ דרישת הקבוצות, נוספה קומה של תאי צפייה V.I.P. בנוסף התווספו דרגנועים לרווחת הקהל.

גם בכל הקשור לדרכי הגעה לאצטדיון הוותיר נותנת העירייה את הדעת, כשזו אמרה כי "בעקבות האתגר התחבורתי והתנועתי, נשען האצטדיון על פתרונות הגעה שונים, ביניהם על תחבורה ציבורית (14 קווי אוטובוס שונים שעוצרים בסמוך), הרכבת הקלה שהולכת ונבנית, תל אופן, כלי תחבורה זעירים ושאטלים לאוהדים מחניונים ללא תשלום בעשרה מוקדים שונים הסמוכים לכבישים מהירים בעיר ובסמוך לה".

במקביל לקבלת האישורים הסופיים התקיים הערב טקס חגיגי לקביעת מזוזה באצטדיון בלומפילד המחודש. את המזוזה בכניסה הראשית קבע ראש העיר רון חולדאי יחד עם הרב יעקב גלויברמן.

בטקס השתתתפו גם נציגי העיריה, יו"ר ומנכ"ל היכלי הספורט רמזי גבאי ומאור בנימיני וחברי הדירקטוריון, נציגי הקבוצות הפועל ומכבי ת"א, נציגי המשטרה, קבלני ויועצי השיפוץ.

בטקס הודה ראש העיר לכל העוסקים במלאכה ואיחל בהצלחה עם פתיחתו הרשמית של האצטדיון ביום א' הקרוב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו