ברק: בתרומה לביטחון סמוטריץ' הוא גמד

נציג 'המחנה הדמוקרטי' תקף את סמוטריץ': "בתרומה לביטחון סמוטריץ' הוא גמד. הליצנים האלה שהגיעו לקבינט לא מהם צריך לשמוע הטפה".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ד באב תשע"ט

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: שריה דיאמנט / TPS

ראש הממשלה לשעבר ונציג 'המחנה הדמוקרטי', אהוד ברק, תקף אתמול (שבת) את שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' על רקע הביקורת שמתח על היחידות המעורבת בצה"ל.

"בתרומה לביטחון סמוטריץ' הוא גמד, לעומת נשים בשרות משותף, שמסכנות את חייהן כדי להגן עליו ועל פרזיטים גזענים אחרים שלא שרתו. כן, הנשים שאתם רואים במג"ב וב'קרקל' ואלו שאינכם רואים", תקף.

ברק הוסיף, "ישנן נשים בשירות משותף שעושות יום אחרי יום דברים לאין ערוך יותר חשובים ממה שסמוטריץ' עשה או יעשה אי פעם בחייו".

"את חלק מהנשים האלה אתם יכולים לראות ביחידות של ביטחון שוטף, בקרקל ובברדלס ואת חלק מהן אתם יכולים לראות במשמר הגבול ואת חלק מהן אתם לא תראו, וכולן ביחד עושות דברים חיוניים לביטחון המדינה תוך כדי סיכון עצמי גבוה שיכול להגמר בלוויה, והליצנים האלה שהגיעו לקבינט, לא מהם צריך לשמוע הטפה", טען ברק.

בשבוע שעבר אמר השר סמוטריץ' ב'גלי צה"ל': "השירות ביחידות מעורבות הוא שירות פוגע במבצעיות של צה״ל, בכשירות שלו, ביכולת שלו לעמוד במשימות. הציפייה שלי מצה״ל שלא ינסה לקדם אג׳נדה".

בתגובה הותקף סמוטריץ' על ידי שורה של נבחרי ציבור, ואף ראש הממשלה מיהר לציין כי הוא גאה בחיילות צה"ל. "אני גאה בחיילות ובלוחמות שלנו שתורמות לביטחון ישראל. רק בשבוע שעבר הן סייעו לסכל פיגוע רצחני מכיוון רצועת עזה. שירות נשים בצה"ל לא פוגע בביטחון ישראל - הוא תורם לביטחון ישראל", הדגיש נתניהו.

ח"כ משה יעלון (כחול לבן) תקף: ''שום סמוטריץ׳ לא יבלום ולא יגביל תהליך שילוב הנשים בצה״ל. אוי לקבינט שהאיש הזה יושב בו, אוי לאזרחי ישראל שהאיש הזה שותף להחלטות הרות גורל של חיי אדם. אם נותר בנתניהו שמץ של מנהיגות, עליו להעיף את סמוטריץ מהקבינט ומהממשלה מיד".

ח״כ מיכל שיר (הליכוד) הוסיפה, "אחרי שרצה להיות שר המשפטים, עכשיו בצלאל סמוטריץ׳ רוצה להיות גם שר הביטחון. אני מוכשרת רובאי 05 ולא הייתי מעזה לעולם לומר אמירה כ״כ חסרת בסיס והבנה מינימלית על איך צבא אמור להתנהל. לוחמת אחת עושה ביום יותר ממה שסמוטריץ׳ עשה בשנה וחצי בקריה. אני מציעה לו שיתמקד בעבודה במשרד התחבורה".

יו"ר 'ימינה', איילת שקד, הגיבה למתקפה מצד הליכוד והשמאל וקראה: די להסית, אל תטיפו לנו.

"לכל הפוליטיקאים שעושים סיבוב על הרשימה המופלאה שלי, תנוחו. הנשים אצלנו שירתו גם שירתו. עידית, רוני, שולי ואני. ואורית סטרוק היתה שנתיים בשירות לאומי. הבן של הרב פרץ מפקד על גדוד מעורב. מתן כהנא היה המפקד של תמר אריאל ז״ל", אמרה.

יו"ר ''ימינה'' סיפרה גם כי שירלי פינטו, מספר 15 ברשימה, קיבלה פטור משירות צבאי, התעקשה להתנדב לצה''ל, חתמה קבע והייתה מצטיינת חיל האוויר ומצטיינת נשיא המדינה.

''אל תטיפו לנו וחפשו מישהו אחר לעשות עליו סיבוב", הוסיפה שקד, ''בצלאל העלה נקודה שהיא עניין מורכב בציונות הדתית ובצבא בכלל, שירות משותף קרבי של בנות. זהו. תמצאו משהו מהותי להגיד לציבור, לא רק להסית''.