ממנהטן לפסגות: עשרות יהודים-אמריקנים ביקרו בבנימין

חברי הקהילה היהודית סיירו ברמאללה ובהמשך נפגשו עם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ. ''השיח חיוני לחיזוק הקשר והמעורבות עם ישראל''.

אורלי הררי , כ"ד באב תשע"ט

המפגש עם ישראל גנץ
המפגש עם ישראל גנץ
צילום: דוברות מוא"ז בנימין

ארבעים יהודים-אמריקנים, חברי קהילת בית הכנסת "Central Synagogue" במנהטן, ביקרו היום (שני) בבנימין ונפגשו עם ראש המועצה האזורית ישראל גנץ.

חברי הקהילה, שהגיעו למפגש עם גנץ אחרי סיור ברמאללה, שמעו מפי ראש המועצה על האתגרים הרבים שיש במועצה הגדולה בישראל, בדגש על המציאות הביטחונית בתקופה האחרונה והרצון הרב להחלת ריבונות על חבלי יהודה ושומרון.

השיח היה טעון וסבב בעיקר סביב רצון הציבור היהודי-אמריקאי להבין את החיים של הישראלים במרחב. במענה לשאלות על עתיד ההתיישבות ועל הדרך בה יש להתמודד עם האתגרים, השיב גנץ כי החלת הריבונות על שטחי סי היא התשובה היחידה שתאפשר לקיחת אחריות על יהודה ושומרון.

בסיום השיחה, ראש הקבוצה אנג'לה בוכלד הודתה לראש מועצת בנימין על השיחה חשובה שהאירה צדדים רבים בסוגיית ההתיישבות ובהבנה מה משמעות החיים פה עבור התושבים.

ראש מועצת בנימין גנץ סיכם את המפגש ואמר "שמחנו לארח את אחינו היהודים מהקהילה במנהטן. ניכר היה רצונם העז ללמוד ולהבין את חשיבות האחיזה בחבל ארץ חשוב כמו בנימין, לצד החיים המורכבים במרחב שלנו.

''שיחות ומפגשים מהסוג הזה חשובים ונחוצים לפיתוח יהודה ושומרון בכלל ובנימין בפרט, ואנו רואים חשיבות רבה בחיזוק ועידוד ההסברה בקרב אחינו בתפוצות''.

גנץ הוסיף ''אנו מודים לחברי הקהילה שבחרו להגיע אלינו, השיח ביננו חיוני לחיזוק הקשר והמעורבות עם ישראל. אנו מאמינים כי מפגש אמיתי שכזה נותן להם את היכולת לקחת עימם את העובדות על הסכסוך ולהסבירם בפני זרמים אנטי ישראליים ברחבי ארצות הברית''.