שקד: "אני בטוחה שדניאלי הייתה מאושרת לראות את המפעל הזה שהקמת"

אות ''החזון והמעש'' של עיתון ''בשבע'' הוענק לשישה אישים מהציונות הדתית הפועלים לאורך השנה ובולטים בעשייתם הציבורית.

הזוכים לשנת תשע"ט: קרן דניאלי שהוקמה על ידי מוטי זוננפלד, פרופסור עופר מרין, הרב דניאל טרופר, פרופסור שרית קראוס, הרב ד”ר אברהם ליפשיץ והרב בנציון אלגאזי.

האות ניתן באירוע חגיגי שהתקיים במרכז מורשת בגין, במעמד שרים, ח"כים ואישי ציבור. לאחר האירוע נערכה בבריכת הסולטן ההופעה המרכזית של אברהם פריד, שאירח את אמיר דדון יחד עם התזמורת הפילהרמונית ראשון לציון לעיני 7,000 בני אדם.

בפתח האירוע דיבר שר החינוך הרב רפי פרץ שאמר כי "בימים אלה של מתחים, הקצנה והעמקת פערים - אני מחזק את 'בשבע' שעומדים מול ירושלים העיר שחוברה לה יחדיו ועושה את כל ישראל חברים. הצו הכי חשוב עכשיו זה לדבר אחדות, חיבור, ביחד. ומתוך זה נתחזק. יש לכם שופר ראוי וישר".

שר המשפטים אמיר אוחנה אמר "את הבוקר הזה התחלתי בניחום אבלים וביקורי פצועים בלוד ובבית חולים הדסה אצל משפחת שנרב וגיליתי משפחה מדהימה ויוצאת דופן שכל כולה אהבת ישראל, נתינה, חיבור של כל הזרמים בחברה הישראלית. גם רינה המנוחה בחייה הקצרים הספיקה לעשות כל כך הרבה חסד. את השיער הזהוב שלה הייתה תורמת מגיל צעיר. המשפחה הנדירה הזו כל כך מחזקת אותנו ברגעים הקשים. לא הרבה פעמים אנחנו מוצאים בתקשורת גורם שכל כך מחזק את עם ישראל כמו קבוצת בשבע. אתם פועלים למען עם ישראל וארץ ישראל".

ראש העיר משה ליאון אמר: "אני כבר אחרי בחירות אבל אני מאחל לכולם הצלחה. אני רואה חשיבות מרובה לציונות דתית חזקה. גם אני ובני משפחתי נמנים עליה והציונות הדתית הוא הגוף שיכול לקשר בין כל חלקי מדינת ישראל, אזרחיה ותושביה".

מוטי זוננפלד שזכה ב''אות החזון והמעש'' על הקמת 'קרן דניאלי' לעילוי נשמת בתו דניאלי ז"ל, קיבל את הפרס מידיה של השרה לשעבר ויו"ר "ימינה" איילת שקד.

"אני מברכת את חברי היקר מוטי זוננפלד שאחרי טרגדיה אישית של מות בתו היקרה החליט לא לשקוע ביגון ולהזכיר לציבור הגדול ולכולנו איזה ילדה יוצאת דופן ומיוחדת היא הייתה, עם רוח נתינה אין קץ", אמרה שקד. ''הפרוייקטים שהקרן עושה מדהימים, רוחניים, ועוזרים להמון אנשים. אני בטוחה שדניאלי הייתה מאושרת לראות את המפעל הזה שהקמת".

בנט: גאה לשלוח את ילדיי לחמ"ד

פרופ' עופר מרין, מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, קיבל את הפרס על הקמת והובלת יחידת הטראומה בעשור האחרון ועל פיקודו על בית חולים שדה של צה"ל. את הפרס העניק לו ראש העיר ירושלים משה ליאון שאמר עליו: "הייתי עד לבן של חבר שהגיע במצב אבוד ופרופסור עופר הציל אותו בקור רוח, תושיה ואמונה. תושבי ירושלים וחיילי צה"ל מודים לך ואני בטוח שתוביל את שערי צדק קדימה".

ליאון: ירושלים וחיילי צה"ל מוקירים את פרופ' מרין

הרב ד"ר אברהם ליפשיץ קיבל את הפרס על פעילותו במשך 9 שנים וחצי כראש המינהל לחינוך דתי במשרד החינוך. את הפרס העניקו לו השר לשעבר נפתלי בנט יחד עם מנכ"ל רשת החינוך אמי"ת אמנון אלדר.

"אברהם ליפשיץ הוא האבא של החמ"ד וכמו בכל משפחה יש הרבה מאוד גוונים בחמ"ד", אמר בנט. ''אברהם השכיל לקחת את כל הגוונים וליצור בית אחד גדול לכולם. כל כך אוהב שלום, מצליח לשמוע כל אחד ואחד ודן כל אחד לכף זכות. אני גאה לשלוח את ילדיי לחינוך הממלכתי דתי במדינת ישראל".

הרב בן ציון אלגאזי קיבל את הפרס על עשייתו בתחום הפצת לימוד ההלכה כנשיא ומייסד "צורבא מרבנן". את הפרס קיבל מידי שר החינוך התחבורה בצלאל סמוטריץ' שאמר: "מה שאותי הדביק במיזם של צורבא זה בית מדרש. זה חשמל ואווירה שמרכיבים את בית המדרש, זו אווירה חשובה ומיוחדת ולהביא את בית המדרש הזה לכל מקום ואתר זה דבר גדול".

הרב דניאל טרופר נשיא ומייסד ארגון "גשר" קיבל את הפרס על היותו מייסד ויו"ר קרן קהילות של הגרעינים התורניים ברחבי הארץ. את הפרס העניק לו ראש העיר ירושלים משה ליאון ששיבח את עשייתו להובלת חיבורים בעם בין דתיים לחילונים.

פרופ' שרית קראוס קיבלה את הפרס על עשייתה ועבודתה בתחום המחקר באוניברסיטת בר אילן. את הפרס קיבלה מידי שר החינוך הרב רפי פרץ.

ליפשיץ: להשאיר את החמ"ד מאוחד