יגאל עמיר
יגאל עמיר צילום: Flash90

ארגון השמאל 'רופאים לזכויות אדם' פרסם כי הוא מצטרף למאבקו של רוצח ראש הממשלה יגאל עמיר לשיפור תנאיו.

בפוסט בחשבון הפייסבוק של הארגון נכתב: "השבוע הגשנו פניה דחופה לשב"ס בעקבות החמרה בתנאי החזקתו של יגאל עמיר, שכוללים כעת גם איסור לביקורי משפחה ושיחות טלפון למשך חודשיים, כענישה על שיחת טלפון שביצע ללא היתר".

הרקע לשלילת הזכות הוא שיחות שניהל עמיר מהכלא במטרה לגייס פעילים ואישי ציבור לתמוך בהקמתה של המפלגה ששמה לה למטרה להביא לשחרורו מהכלא.

בארגון הוסיפו, "יגאל עמיר מוחזק מאז מעצרו - לפני 24 שנים - בהפרדה מלאה, ללא קשר עם אסירים אחרים – וזאת למרות שמחקרים הוכיחו כי לתנאים אלו השפעה חמורה על הבריאות הנפשית והפיסית של הכלוא. בשל השלכותיה הקשות של ההפרדה, היא נאסרה, בין השאר, בכללי מנדלה של האו"ם לטיפול באסירים. כמו כן קיים איסור מפורש על שימוש במניעת קשר עם המשפחה כאמצעי ענישה בכלא".

לטענתם, "החזקתו של עמיר בתנאי בידוד ממושך מהווה סכנה לבריאותו, וההחמרה בתנאים אלו חושפת אותו לסיכון מוגבר. לכן דרשנו משב"ס לחדש את שיחות הטלפון והביקורים לבני משפחה".

עוד הוסיפו ב'רופאים לזכויות אדם', "טיבה של חברה נמדד בטיב בתי הסוהר שלה. אופייה של חברה נאורה נבחן באופן שבו היא מתייחסת לאסיריה. לכן יש לזכור: האסיר פשע, ועל כך נענש כדין. חירותו נשללה ממנו, אך צלם האדם לא נלקח ממנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו