"אחד הרגעים ההזויים בתולדות גלצ"

מתי טוכפלד על ההתנצלות של רינו צרור ורזי ברקאי: "אחד הרגעים ההזויים בתולדות גלצ". שמעון ריקלין: "אין גבול לכמה נמוך הם יורדים".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ט

רזי ברקאי
רזי ברקאי
צילום: Flash90

לאחר שהשתלח ח"כ רם בן ברק (כחול לבן) במצביעי הליכוד וכינה אותם "שחורים", התנצלו רזי ברקאי ורינו צרור על החשיפה שגרמו ב'גלי צה"ל' לדבריו והתגובות להתנצלות הנדירה לא איחרו לבוא.

העיתונאי מתי טוכפלד כינה את ההתנצלות "אחד הרגעים ההזויים בתולדות גלצ". בציוץ בטוויטר כתב טוכפלד: "ההתנצלות של רזי ברקאי ורינו צרור והכאתם על חטאיי עורכי החדשות ומגישי התוכניות האחרים בתחנה- אחד הרגעים ההזויים בתולדות גלצ והתקשורת הישראלית בכלל".

הוא הוסיף, "אגב, לא זכורה לי התנצלות דומה של רזי את רינו כשבמהדורות גלצ שידרו שסמוטריץ' אמר שהוא בעד במדינת הלכה או שהרב פרץ מעודד טיפולי המרה".

העיתונאי שמעון ריקלין כתב: "מה שרזי ברקאי ורינו צרור עשו עכשיו בגלצ הוא בורדל. הם מתנצלים בפני רם בן ברק שדבריו על שחורים ולבנים גרמו להתקפה עליו.. במקום לשאול איך איש ציבור מדבר ככה. כל יום גלצ שוברת את השיא של עצמה בחתירה לתת רמה והשמדת מראית עין של רצון לעשות עבודה עיתונאית. אין גבול לכמה נמוך הם יורדים".

כפי שפורסם, בשבת האחרונה אמר בן ברק: "אתה רוצה לקרוא לזה ימין ושמאל? תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים".

בן ברק חזר בו מההתבטאות בראיון בגלי צה"ל אתמול ואמר "המושג הזה היה פחות טוב, הייתי צריך להגיד חושך ואור".

שר התקשורת ח"כ דודי אמסלם הגיב לדברים "אני מניח שבקרוב יצאו "הבהרות" ו"חידודים" באשר לדברים שאמר רם בן ברק, אבל כבר קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, מנשקי קמעות ושאר פנינים - אז אני מבין שעכשיו פשוט החליטו שאנחנו 'השחורים'. לא יעזור לכם כלום!

התמיכה בליכוד היא רבה ואותנטית, חוצה גבולות ומגזרים, ותביא לנו בעז"ה, שחור על גבי לבן, ניצחון גם בספטמבר", אמר אמסלם.

הליכוד מסר בתגובה: "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח״כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד 'שחורים'. התשובה שלנו תגיע בקלפי - הליכוד חייב לנצח את ההתנשאות של השמאל!".

השר אריה דרעי אמר בתגובה: "הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו. ח״כ רם בן ברק תתבייש! לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים. ראשי כחול לבן, תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".