נוטרל מטען חבלה בשומרון

גשש צה"ל איתר מטען סמוך לציר עוקף שכם. חבלנים נטרלו את המטען. ראש מועצת שומרון: "מודים לכוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמהירה"

ערוץ 7 , כ"ה באב תשע"ט

רובוט חבלה בזירה
רובוט חבלה בזירה
צילום: נדב גולדשטיין/TPS

גשש צה"ל איתר אחר הצהריים (שני) מטען חבלה שהונח סמוך לציר עוקף שכם בשומרון (כביש 555).

כוחות נוספים הוקפצו לזירה, חסמו את הציר והמטען נוטרל על-ידי חבלני משטרה.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, אמר בתגובה "מזעזע לחשוב איזה אסון כבד היה מתרחש אם המטען הזה לא היה נמצא על ידי צה''ל. אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמהירה.

''לא נרתע ולא נחשוש, נמשיך לטייל בכל רחבי ארצנו. בכל מעיין וכל כל גבעה. בונים ונבנה ביתר שאת ובראש מורם. הם מייצרים מוות ואנחנו עוסקים בחיים ובבניית ארצנו", הוסיף דגן.

יו"ר ועד מתיישבי השומרון צחי דיקשטיין הגיב: ''זהו ניסיון פיגוע רביעי בשבועיים האחרונים הנועד לפגוע בישראלים. העובדות מדברות בעד עצמן: הסרת המחסומים היא שגיאה מתמשכת.

''יש להחזיר לאלתר את המחסומים והבידוקים הביטחוניים לכבישים ואת הכתרים על הכפרים כדי להחזיר את הביטחון לתושבים ביו״ש ולמנוע את ניסיון הפיגוע הבא בצירים'', הוסיף דיקשטיין. ''חייהם של אזרחי ישראל ביהודה ושומרון חשובים אלפי מונים משגרת חייהם של הפלשתינאים''.

ביום שישי האחרון נרצחה רינה שנרב הי"ד בת ה-17 מפיצוץ מטען חבלה שהטמינו מחבלים סמוך למעיין דני בבנימין.

אביה של רינה - הרב איתן שנרב בן ה-46 ואחיה דביר בן ה-19 נפצעו בפיגוע ומאושפזים זה לצד זה בבית החולים הדסה עין כרם.

מטען הצד שהרג את רינה ופצע את אביה ואחיה היה מטען כבד במיוחד: שלושה קילוגרמים של חומר נפץ שהוסתרו מאחורי סלע, בזווית שנועדה למקסם את הפגיעה.