בליכוד מודים: לא תהיה חקיקה למצלמות בקלפיות

שר המשפטים אמר כי עד הבחירות יהיה קשה לאשר חוק חדש. בליכוד שוקלים עתירה נגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות נגד הצבת מצלמות בקלפיות.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ט

בליכוד מודים: לא תהיה חקיקה למצלמות בקלפיות-ערוץ 7
השר אמיר אוחנה
צילום: אסתי דזיובוב/TPS

שר המשפטים, אמיר אוחנה, אומר הבוקר (שלישי) כי בליכוד שוקלים לעתור לבית המשפט העליון נגד החלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט חנן מלצר, שלא לאפשר הצבת מצלמות בקלפיות.

"בעתיד נצטרך אולי לחוקק חוק אבל לא נוכל להעבירו בסד זמנים כל כך קצר לפני הבחירות. הסיכוי של מהלך כזה נמוך", אמר אוחנה בגלי צה"ל.

נזכיר כי אמש אמרו בליכוד כי הם בוחנים אפשרות לחקיקה ראשית עוד לפני הבחירות שתאפשר את הצבת המצלמות למניעת זיופים בבחירות.

שר התקשורת, דודי אמסלם, מתח ביקורת חריפה על החלטת יו"ר ועדת הבחירות. "כבוד השופט מלצר - קראתי בתדהמה את החלטתך השערורייתית. כנראה שהתבלבלת. תפקידך הכי חשוב הוא לשמור על טוהר הבחירות ולא לעודד תעשיית זיופים באצטלה של פגיעה בעיקרון ההצבעה החשאית".

"יואיל בטובו אדוני להודיע לעם ישראל מי אמור למנוע את הזיופים בבחירות, כפי שתועדו והובאו לידיעתך על ידי פעילי הליכוד שנכחו בקלפיות במגזר הערבי. אני שומע הגיגים על 'ניצחון לדמוקרטיה' - בפועל מדובר בתעודת עניות ופגיעה אנושה בטוהר הבחירות וכל זה קורה במשמרת שלך", הוסיף אמסלם.

השופט מלצר דחה אתמול את בקשת ''הליכוד'' להציב מצלמות בקלפיות במגזר הערבי והורה על הקמת יחידת פיקוח על טוהר הבחירות.

''הצבת מצלמות באופן שיטתי בקלפיות טעונה חקיקה ראשית", הסביר יו''ר ועדת הבחירות. הוא הורה ''להכין תוכנית פיילוט להקמת יחידה של מפקחי טוהר הבחירות מטעם ועדת הבחירות אשר יהיו מצוידים במצלמות גוף ויפעלו רק במקרים חריגים".