מעלה אדומים: ש"ס פורשת מהקואליציה

הורים מהמגזר החרדי-ספרדי דורשים להקים בית ספר לילדיהם שנאלצים כבר מספר שנים לנסוע ללמוד בירושלים.

מיכל לוי , כ"ו באב תשע"ט

מעלה אדומים: ש"ס פורשת מהקואליציה-ערוץ 7
בני כשריאל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יו"ר מפלגת ש"ס שר הפנים אריה דרעי הודיע על פרישה של נציגי ש"ס מהקואליציה במעלה אדומים.

שני חברי מועצת העיר של ש''ס, יחיאל ועקנין ואברהם נגר, יפרשו מהקואליציה על רקע מאבק המתנהל כבר שנים אחדות בין משפחות המתגוררות במעלה אדומים ודורשות חינוך חרדי לילדיהן בעיר, לבין ראש העיר בני כשריאל שמסרב לטענתן להקים בית ספר חרדי בעיר.

לטענת ההורים, שורה ארוכה של מבני חינוך שאין בהם צורך הוסבו למטרות אחרות - למרות שילדיהם נותרו ללא מבנה והם נאלצים לנסוע מדי יום לירושלים.

עם סיום שנת הלימודים האחרונה החליטו ההורים לשים סוף לסיפור ולדרוש את המגיע להם. במהלך השבועיים האחרונים נערכו הפגנות מול בניין העירייה וננקטה פעילות ציבורית נגד התנהלותו של ראש העיר.

כאמור, המשבר הגיע לשיאו אתמול, עם פרישתם של נציגי ש"ס מהקואליציה. במכתב הפרישה, אותו פרסם השר דרעי בחשבון הטוויטר שלו, מאשימים הנציגים את כשריאל כי לא עמד במרבית ההתחייבויות עליהן חתם בעת הצטרפותם לקואליציה.

"הדרישה העיקרית והחשובה מבחינתנו ואמרנו לך זאת בפירוש", כותבים הנציגים, "הייתה מבנה לת"ת לבית ספר יסודי, שעד היום אין להם קורת גג ללימוד, למרות שהנם ילדי העיר כמו כל תלמיד".

חברי המועצה וקנין ונגר מציינים: "לאחר שיחות עם ראש תנועתנו הרב אריה דרעי ובדיקתו לעומק סוגיית התלמוד תורה בעיר מעלה אדומים, הנחה אותנו מפורשות ובאופן מיידי לפרוש מהקואליציה שבראשותך".