אוכל להם ת'לב שיש שיתוף פעולה עם אריאל אלירן אהרון

שר האוצר לשעבר ונגיד אוניברסיטת אריאל בשומרון, יגאל כהן-אורגד, הלך לעולמו בגיל 81.

כהן-אורגד נולד בתל אביב, למד בתיכון עירוני ב' והיה חבר בתנועת הנוער "בני האצ"ל" של תנועת החירות, שבהמשך התמזגה לנועה בית''ר.

הוא למד כלכלה, חינוך ומנהל עסקים וסיים תואר שני באוניברסיטה העברית.

כהן-אורגד כיהן כחבר כנסת בין השנים 1977–1988, שנתיים מהן שימש כשר האוצר בממשלת שמיר הראשונה.

הוא שימש כיו"ר הוועד הפועל של המכללה האקדמית באריאל, ולאחר הפיכתה לאוניברסיטה מונה לנגיד. ב-2013 זכה כהן אורגד בפרס מוסקוביץ' לציונות.

שר החינוך, הרב רפי פרץ, ספד לשר לשעבר יגאל כהן-אורגד ז"ל. "יגאל כהן אורגד היה מבניה היפים של הציונות. איש ציבור בנשמתו, שר אוצר מסור והרוח החיה של האוניברסיטה באריאל. בחודשים האחרונים שוחחנו לא מעט הדאגה שלו לאקדמיה בכלל ולאוניברסיטה באריאל בפרט תמיד היתה בראש מעייניו".

"מחובתנו להמשיך את הרוח של יגאל במשרד החינוך ובהשכלה הגבוהה בישראל", כתב הרב פרץ בחשבון הטוויטר שלו.

השר לשעבר נפתלי בנט, אמר כי "‏יגאל כהן אורגד היה חבר, ציוני ענק, איש המחנה הלאומי, והרוח החיה מאחורי אוניברסיטת אריאל. ‏יגאל היה היזם הישראלי המושלם: חזון ענק לצד ירידה לפרטים וחוש הומור משובח. מכוח אישיותו ונחישותו, יגאל הפיק נסים, ובראשם את הזנקת אוניברסיטת אריאל שבשומרון. הוא יחסר לנו מאד".

ח"כ גדעון סער אמר כי "‏יגאל כהן-אורגד לחם כל חייו למען ארץ-ישראל. איש תנועת החירות, אידיאולוג, שר האוצר בממשלתו של יצחק שמיר. עד יומו האחרון היה מנוע רב-עוצמה למען אוניברסיטת אריאל".

גם מועצת יש''ע ספדה לכהן-אורגד ששימש כחבר הנהלת המועצה במשך שנים ארוכות.

"יגאל היה איש חזון ועשייה, אשר פעל רבות למען ארץ ישראל וקידום ההתיישבות היהודית. ממייסדי ובוני אוניברסיטת אריאל, הראשונה ביהודה ושומרון. עצוב שלא יזכה לראות את תחילת פעילותו של בית הספר לרפואה שעל הקמתו עמל שנים רבות. בשם כל ראשי ההתיישבות, אנו מוסרים את תנחומינו הכנים למשפחה", נמסר מטעם מועצת יש"ע.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו