סתיו שפיר
סתיו שפיר צילום: אסתי דזיובוב/TPS

עיתונאי ''ישראל היום'' יהודה שלזינגר היה אמור לראיין את חברת הכנסת לשעבר סתיו שפיר, מועמדת המחנה הדמוקרטי, אך הראיון בוטל ברגע האחרון.

"כזה דבר עוד לא קרה לי", כתב שלזינגר בטוויטר, "מגיע לראיון מגזין עם סתיו שפיר, הדובר מחכה בכניסה 'אם אין שער אין ראיון'. הלכתי. הזיה", הוסיף.

יונתן אוריך, דוברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בטוויטר: "זה אומץ", כשהוא עוקץ את קמפיין המחנה הדמוקרטי הנושא את הסיסמה 'זה אומץ'.

לפני מספר ימים פורסם בערוץ 7 כי עיתונאית 'כאן', אורית נבון, ראיינה את שפיר וסיפרה לאחר הראיון כי היא התעלמה מכל השאלות שהוצגו לה.

הראיון בוצע ב''פייסבוק לייב'' ושודר בדף הפייסבוק של תאגיד השידור הציבורי. ''הבנתי מיד שקורה פה משהו מוזר אבל לקח לי כמה דקות להבין בדיוק מה: היא פשוט מתעלמת משאלות'', סיפרה נבון בפוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה.

''הקטע שלה זה להמשיך לדבר כל הזמן ובכל מקרה - לפעמים היא עוצרת ומאפשרת לשאול ואז ממשיכה את הטקסט שלה בדיוק מאותו מקום שהפסיקה, לפעמים גם לשאול היא לא מאפשרת ואז כשאני מסיימת את השאלה היא עדיין באמצע הנאום''.

נבון תיארה את חוסר הנעימות, ''דמיינו איך זה לשבת מול בנאדם שלא מתייחס לנוכחותכם - בסיטואציה של ראיון זה בעיקר מגוחך כי הלו באתי לשאול שאלות, זה לא דוכן נאומים כאן ואני לא השופט מלצר שנאבק להוריד אותך מהדוכן אחרי שגזלת את זמן הוועדה''.

''בנקודה מסוימת עצרתי ואמרתי לה תקשיבי יש בעיה, אני יושבת פה מולך ואת מתעלמת ממני, את מדברת כאילו אני לא פה וזה כבר מבאס ברמה האישית, מה עושים?''.

אלו חלק מהשאלות שהציגה נבון ומהן התעלמה שפיר: ''האם לא בעייתי שהשותף הפוליטי אהוד ברק התחיל בשותפות עסקית עם עבריין מין אחרי שהורשע, האם את מסכימה עם העובדה שהקשרים של ברק עם אפשטיין מעיבים על הקמפיין שלכם?

''למה את מאשימה את הרבנים בזה שלהט"ב ערבי נדקר, את מברכת על הנכונות של איימן עודה להצטרף לקואליציה - האם הוא יכול מבחינתך להיות גם שר הביטחון למשל, 'אנו מכבדים את שומרי הסף של הדמוקרטיה' - האם מקובלת עלייך האמירה של ברק שמבקר המדינה הוא סמרטוט רצפה? את נגד הכהניסטים, למה עופר כסיף כן יכול להיות בכנסת אחרי שכינה שרה בישראל 'חלאה ניאו נאצית'?".

כאמור, על אף אחד מהשאלות שפיר לא ענתה, ''רק עקיצות ונאומים, נאומים ועקיצות, אגב אין לי בעיה עם עקיצות וגם לא עם מסרי בחירות פה ושם אבל תני גם תשובות לשאלות ראב רבאק.

''לקראת סוף השיחה היא אמרה שהשאלות משעממות, שזה קצת סותר את התלונה שלה מקודם שאני מחפשת צהוב אבל בכל מקרה מבין כל הפוליטיקאים שפגשתי מימין ומשמאל וממרכז, זה בלי ספק הלייב הכי משונה, ברצינות עזבו פוליטיקה, בואו נתחיל ממסוגלות לנהל שיחה עם מישהו שהוא לא את'', כתבה נבון.