התעללות בסניף שופרסל
הוארך מעצרם של החשודים

המשטרה ביקשה להאריך את המעצר בשבעה ימים. בית המשפט האריך את המעצר בשלושה ימים, ולאחר מכן הם ישוחררו בתנאים מגבילים.

ערוץ 7 , כ"ו באב תשע"ט

שופרסל
שופרסל
צילום: Avi Dishi/Flash90

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (שלישי) בשלושה ימים את מעצרם של שלושת החשודים בהתעללות בחסר ישע ובתקיפה בסניף שופרסל בגוש עציון.

בתום ימי המעצר הם ישוחררו למעצר בית ובתנאים מגבילים. המשטרה ביקשה להאריך את המעצר בשבעה ימים.

שניים מהחשודים הם ערבים תושבי בית לחם ומזרח ירושלים, שצולמו בשבוע שעבר בעת שקשרו נער חרדי בעל מוגבלויות. החשוד השלישי הוא עובד שידע על ההתעללות ולא דיווח.

אתמול הגיע הנער החרדי יחד עם משפחתו לתחנת המשטרה בביתר עלית והגיש תלונה נגד התוקפים. שלושת העובדים פוטרו מעבודתם ברשת שופרסל.

מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן שיגר מכתב למנהלי הסניפים, בו כתב כי "תפקידו של כל מנהל בחברתנו, לפני כל אחריות מקצועית או ניהולית שחלה עליו, להיות אחראי לשמירה על כבודם של עובדיו ולדאגה לזכויותיהם ולרווחתם, ובפרט של עובדים עם מוגבלות".

עוד הוא כותב כי "בכדי ליישם אחריות וכדי לעשות ככל יכולתנו להבטיח כי התרבות הארגונית שלנו תואמת את הערכים עליהם אנו מצהירים - הנכם נדרשים לקיים במהלך היומיים הקרובים שיחה יזומה בנושא עם צוות העובדים בסניף או היחידה שבאחריותכם".

"על כל אחד ממנהלי החברה ועובדיה להיות רגיש למתרחש ולנאמר סביבו ולדווח לדרגים הבכירים ואף לי, במקרה שנתקלים באירועים שאינם עומדים בהלימה לערכים אלה. דברים אלה רלוונטיים לכל עובד בחברה, אולם נדרשת רגישות גבוהה במיוחד בנוגע לעובדים עם מוגבלות", כך אברכהן.