דידי מדינה באורבן פלייס
דידי מדינה באורבן פלייסצילום: יח"צ

לפני מספר ימים נערך ב-Urban Place ירושלים מיטאפ מיוחד, בהובלת דידי מדינה, מעצב ומוביל מוצר מנוסה, שמלווה חברות רבות בתהליך הפיתוח.

בהרצאתו סיפר דידי לחברי הקהילה על הצד הפסיכולוגי שמניע את רובנו בחיים האישיים וכן בעבודה. על הדרך שבה אנו מחליטים החלטות, וכמה מהן נובעות מהחלטה מושכלת או מהאינטואיציה שלנו, שמשפיעה מאוד על דרך הפעולה.

הדבר בא לידי ביטוי גם אצל אנשי המוצר: המהנדסים, המעצבים ואנשי השיווק, הם האנשים שרוצים לפתור בעיה עבור הלקוחות שלהם, אבל לרוב נוטים להתמקד יותר מדי בפיתוח הפתרון במקום בניתוח הבעיה.

במיטאפ הנוכחי, נתן מדינה מספר שאלות מנחות עבור כל צוות פיתוח, שנועדו לחדד את הבנת הבעיה: מהי הבעיה שאנחנו רוצים לפתור? כיצד אנחנו יודעים שהבעיה בכלל צריכה פתרון? מהו המצב הנוכחי, ולבסוף – כיצד נדע שפתרנו את הבעיה?

לפי מדינה, שימת הדגש העיקרית צריכה להיות על ניתוח הבעיה ולא רק על הפיתרון עצמו. מדינה המליץ לצוות הפיתוח לבנות ניסוי שיעזור לבחון את הפיתרון, והדגיש את החשיבות הרבה בתקשורת בין כל אנשי הצוות שאחראים על המוצר, שלרוב לא מוכוונים לקוח, אלא מוכוונים פיתרון ומוצר.

"צוות מוצר מבחינתי הוא לא רק המעצבים, גם מהנדסים ואנשי השיווק הם חלק בלתי נפרד מהמערכת וכל אחד מהם תורם למוצר ולפתרון", אמר מדינה במיטאפ. עוד הוסיף:" עוד דבר חשוב הוא לעשות מחקר, ולתת לאנשים אמתיים לקחת בו חלק. המחקר עוזר להבין את המוצר מנקודת המבט של המשתמש ואין דבר טוב מזה כדי לבדוק שהכיוון שלנו הוא נכון".

רומן לוי נכח בהרצאה ואמר: "אנו מארחים את דידי באופן קבוע, ובכל מיטאפ קיימת תחושה של למידה אמתית וערך גדול עבור כל חברי הקהילה והמשתתפים. אנו שמחים לעודד את סצינת היזמות והטכנולוגיה בירושלים ולהביא תכנים חשובים מקצועיים עבורה".

אודות Urban Place: רשת חללי העבודה המשותפים אורבן פלייס (Urban Place) מפעילה חללי עבודה משותפים באזורים מבוקשים בישראל - בשדרות רוטשילד, במגדל שלום בתל אביב ובמתחם התחנה המרכזית בירושלים. החברה הודיעה על כוונתה לפתוח חללים נוספים גם בבאר שבע, הרצליה וברעננה. כמו כן, החברה מנהלת מו"מ לפתיחת חללי עבודה נוספים גם באירופה, בין השאר בברלין, מדריד, פריז, ולונדון.

רשת אורבן פלייס, הוקמה בשנת 2015 ונמצאת בבעלותם של ניסים לחיאני, קלוד ביסמוט, ברנרד כלפון ורומן לוי, מנוהלת בידי לוי ומתמחה בהשכרת חללי עבודה לחברות סטארט אפ ויזמים פרטיים. מלבד עיצוב חדשני ואקסקלוסיבי, אורבן פלייס מציעה לחברי הקהילה שלה מגוון מתקנים כמו חדר כושר, חדר אופניים, מסופי מידע כלכליים בלייב של רשת בלומברג, חדרי מנוחה, חדר קולנוע, מרפסת דק ענקית, חדרי ישיבות בגדלים שונים, אזורי פרימיום עם נוף לים ועוד. קהילת אורבן פלייס מקיימת מיטאפים, הרצאות ופעילויות אקסקלוסיביות לחבריה ומאפשרת להם נטוורקינג אישי ומקצועי, לצד העשרה ופנאי. מבין האישים שהתארחו במתחם לאורך פעילותו: דב מורן, מייקל אורן ואחרים.