"הפטפוט הרצוף מחייב את הצד השני בתגובה חריפה יותר"

אהוד ברק על המתיחות בצפון: "אני זוכר מקרה של ממשלה בה הייתי שר ביטחון שהחליטה לתקוף כור בסוריה, לקח 10 שנים עד שהודתה באחריותה"

תגיות: אהוד ברק 103FM
103FM , כ"ו באב תשע"ט

אהוד ברק
אהוד ברק
צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, טוען כי לקיחת האחריות מצד ישראל על הפעולות הצבאיות בסוריה ולבנון עלולה לדרדר את המצב הביטחוני בצפון.

"אנחנו צריכים להבין שברגע שאנחנו נוקטים פעולות, נכונות והכרחיות, יש סיכון לתגובה. הצרה היא שהפעם נוסף לאלמנט הטבעי שקשור בפעולה, יש גם את אלמנט הפטפטת שמושפע מאישיותו של ראש הממשלה שדורשת כל הזמן החצנה ופרסום", אמר ברק בראיון לבן כספית ואריה אלדד ברדיו 103FM והוסיף: "הפטפטת הזאת שוברת מדיניות ארוכת שנים של מדינת ישראל והיא מזיקה ביותר".

על מצב המחנה הדמוקרטי, בה הוא ממוקם במקום העשירי, טען ברק "הסקר היחיד שהוא בעל ערך הוא ב-17 בספטמבר. אני באמת נכנסתי כדי לנסות להניע איחוד, יש דבר אחד שלא הצלחתי בו באמת, קיוויתי שיהיה לנו איחוד עם העבודה ועם ציפי לבני ואולי עם כחול לבן, זה לא הצליח".

על כך שבימין רוצים לחוקק חוק בזק שיאפשר להציב מצלמות בקלפיות: "אני מקווה ומאמין שלא יספיקו לעשות חוק בזק כזה. המטרה של התעלול של הליכוד היא להפחיד אזרחים ערבים וזה מזכיר באופן מילולי וטכני את הצורות שבהן היו בשנים הכי אפלות בארצות הברית, שהפחידו אזרחים אפרו אמריקנים להצביע. זו גזענות, אין לזה שם אחר".