הטבלה לנצרות. אילוסטרציה
הטבלה לנצרות. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

במרכז הקונגרסים בחיפה ייערך בימים חמישי, שישי ושבת כנס מיסיונרי שיכלול הטבלה לנצרות.

הרב בנימין וולקן, ראש האגף למאבק בכתות ומיסיון בארגון 'אור לאחים', שיגר מכתב אל מרכז הקונגרסים, עיריית חיפה, רבניה של העיר ואישי ציבור חרדיים בו הוא מבקש למנוע את קיומו של האירוע.

"הכת הנוצרית המיסיונרית, מתכננת לקיים בימים חמישי־שישי שבת הקרובים, כינוס עם טקס במרכז הקונגרסים בחיפה. יודגש כי הכת ידועה ככת שלילית", הוא מתאר.

הרב וולקן כותב עוד כי "יהודים בכל הדורות, מסרו את נפשם ועלו על מוקדות האש, ושירת 'עלינו לשבח' על שפתותיהם, העיקר לא להמיר את דתם. והנה כאן, בעיר חיפה, נעשית החרפה הזאת בריש גלי. אנו דורשים לבטל לאלתר זוועה זו, הפוגעת בעם ישראל ובדת היהודית, ובעיר חיפה".

במרכז הקונגרסים הפנו את הפניה לחברת 'גב ים' המפעילה את המקום יחד עם החברה הכלכלית לחיפה באמצעות איש היח"צ המקומי ששיגר את החלטת בית המשפט המורה לאפשר את כינוסי הכת במקום בטענה כי מניעת קיומו של האירוע - היא אפליה.

בית המשפט מתייחס לכך שבשנים 2000 - 2005 אירח המקום את כנסי הכת ללא בעיה. כשהדבר נודע לגורמים דתיים התקיימה מחאה על כך ונעשה ניסיון שלא לאפשר את האירועים המיסיונריים במקום הציבורי העירוני. אולם בית המשפט אילץ כבר בשעתו את הגורמים השונים לאפשר את קיום האירוע.

חבר מועצת עיריית חיפה מטעם אגודת ישראל אריה בליטנטל אמר בתגובה כי "אוי לנו שכך עלתה בימינו בעיר חיפה, ונורא הדבר שבית המשפט מתייצב לצד אלה המבקשים לקעקע את העם היהודי, רח"ל, ומעניקים להם הגנה רחבה ללא כל סייג, הנגנה בלתי מובנת בהחלט. מנגד פוגע בבוטות בציבור החרדי ובזכויותיו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו