ריבלין במעיין דני: "דריכות ומוכנות ללא פשרות"

נשיא המדינה נפגש עם הכוחות הפועלים מאז רצח רינה שנרב ביום שישי. "אתם ומפקדיכם מגנים עלינו פה באופן ראוי להערכה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ט

ריבלין במעיין דני: "דריכות ומוכנות ללא פשרות"-ערוץ 7
ריבלין ופדן
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הגיע הבוקר (רביעי) למפגש עם הכוחות הפועלים באוגדת האיו"ש מאז רצח רינה שנרב בפיגוע במעיין דני הסמוך ליישוב דולב.

בפיגוע נפצעו גם אביה ואחיה של רנה. מעיין דני קרוי על שמו של דני גונן הי''ד שנרצח במקום לפני כארבע שנים.

הנשיא פגש במקום הפיגוע את לוחמי גדוד נחשון של חטיבת כפיר אשר עומדים על המשמר בגזרה, והיו מהכוחות הראשונים שהחלו במרדף אחר המפגעים. את ביקורו ליווה מפקד פיקוד מרכז, אלוף נדב פדן ומח״ט אפרים, אל״ם יפתח נורקין.

בפגישתו עם החיילים הודה הנשיא ללוחמים ותומכי הלחימה בגזרה על עשייתם החשובה לשמירת ביטחון אזרחי ישראל ואמר: "אני מבין ואף רואה כאן היום את מורכבות הגזרה ואת עבודתכם הלא קלה - ועל כן אני מודה לכם ומברך אתכם בשם כל אזרחי ישראל".

צילום: מארק ניימן, לע"מ

עוד הוסיף ריבלין: "אנו בעיצומה של תקופה מתוחה ומציאות מורכבת באזור בו אתם מחויבים לשמירה על המרקם העדין. הפיקוד המבצעי בגזרה מביא איתו אחריות עמוקה הדורשת מקצועיות ושיקול דעת לא פשוטים.

"גם מול השגרה השוחקת והגזרה המורכבת עלינו להבטיח דריכות ומוכנות ללא פשרות״, הדגיש הנשיא. "אתם ומפקדיכם מגנים עלינו פה באופן ראוי להערכה, מתוך תחושת שליחות והבנת חשיבות משימתכם. אתם מהווים דוגמא לכולנו ועל כך תודתי".

מוקדם יותר השבוע ביקר הנשיא את אב המשפחה, הרב איתן שנרב שנפצע בפיגוע ומצבו הוטב ואת בנו דביר, שנפצע באורח קשה יותר בבית החולים הדסה עין כרם שם ניחם אותם וחיזק ידיהם.