מועמדי נעם בכותל
מועמדי נעם בכותל צילום: דוברות נעם

מועמדי מפלגת נעם ביקרו בעזרת ישראל בכותל המערבי, והבטיחו להיאבק על כך שהאחריות על הכותל כולו תישאר בידי הרבנות הראשית לישראל.

עו"ד אלדד רבינוביץ', מספר 2 במפלגה, אמר "כאן זה דרום רחבת הכותל המערבי, בלב הגן הארכיאולוגי דוידסון, אחד המקומות החשובים מבחינה תיירותית והיסטורית. על המקום הזה התנהל מאבק איתנים.

"מצד אחד עמדו ארגונים עתירי ממון, רפורמים וקונסרבטיבים, שרצו בעצם לקחת את המקום הזה, לנתק אותו מהכותל ובעצם מכל הערכים הארכיאולוגיים שלו ולהפוך אותו לרחבת פולחן עצמאית. לא מתאים להם הכותל הרגיל", אמר.

"מצד שני אנחנו פעלנו חבורה קטנה, גייסנו את כל הכוחות שלנו והתחלנו לפעול. הגשנו בג"צים, הגשנו עתירות וברוך ה' הצלחנו לתקוע את מה שנקרא מתווה הכותל. הצלחנו לגרום להבנה שלא ניתן לבנות כאן ללא הרבנות הראשית. הכותל המערבי הוא האתר הדתי המשמעותי ביותר במדינה ולא ניתן לבנות בו ללא הרבנות הראשית שהיא הריבון כאן".

יו"ר מפלגת נעם הרב דרור אריה אמר "באנו כאן לכותל כדי להצהיר אמונים ולומר שהכותל הוא קדוש לכל אורכו ואת הלב אסור ואי אפשר לחלק. שום תנועה בעולם, גם תנועה שמגדירה את עצמה שהיא חלק מהיהדות, כאשר האמת שהיא זרם שחותר מתחת ליהדות, לא תוכל לחלק את הכותל. הכותל הוא אחד ואת הלב אי אפשר לחלק. נעם בכנסת תשמור על הכותל קדוש על פי הוראות הרבנות הראשית לישראל".

הרב אבנר פורת, מועמד 'נעם', טען כי "מה שהרפורמים מחפשים כאן זה דבר אחד: לגיטימציה והכרה.
הרחבה הזו ריקה כל השנה. הכותל לא מעניין אותם, בית המקדש בוודאי לא מעניין אותם. הם מחקו את ירושלים.

''לכן מה שהם מחפשים זה שהכניסה תהיה אחרי המאבטחים ושהרחבה תהיה יותר מעזרת הנשים כי הם מחפשים לגיטימציה, כדי שעם ישראל הבריא שכיום מבין שהם לא חלק מהיהדות יתבלבל ויחשוב שהם כן חלק ממנה. על זה אנחנו נאבק - שהכותל ישאר יהודי על פי תורת ישראל", הבטיח פורת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו