הביטוח הבסיסי של התלמידים אינו מספיק

נשיא לשכת סוכני הביטוח מסביר לקראת החזרה ללימודים כיצד הילדים מבוטחים על ידי משרד החינוך ומה המשמעויות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ט

הביטוח הבסיסי של התלמידים אינו מספיק-ערוץ 7
ליאור רוזנפלד
צילום: יחצ

ליאור רוזנפלד, נשיא לשכת סוכני הביטוח בישראל, מספר בשיחה עם ערוץ 7 כי תלמידי ישראל מבוטחים בביטוח בסיסי גם מחוץ לשעות הלימודים, אך מזהיר כי הוא אינו מספק.

"על פי חוק, תלמידים בחינוך חובה - מגן חובה ועד כיתה י"ב - מכוסים בביטוח של משרד החינוך ומדינת ישראל 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע ובכל הפעילויות שלהם, גם מחוץ לבית הספר. קיימת בעיה אחרת, שהכיסוי הוא מוגבל, כך שאם התלמיד משתתף בחוג ספורטיבי אחר, חשוב להרחיב את הביטוח גם באופן פרטי".

"כדאי להתייעץ עם מומחה ביטוח שיתאים חבילה לילדים שעוסקים בפעילויות של ספורט, ריקוד או כל פעילות שבה הם יכולים להסתכן יתר על המידה לעומת תלמיד רגיל", הוא מוסיף.

לדברי רוזנפלד, ביטוח תאונות אישיות הוא פתרון טוב. "יש ביטוח תאונות אישיות שמכסה את המשפחה כולה. הוא גם לא כפל ביטוחי או מיותר. הוא מכסה את המשפחה הישראלית ואת התלמידים בסכום נוסף, שבקרות מקרה ביטוח, יוכל אותו תלמיד לקבל גם מהביטוח של בית הספר וגם מהביטוח הפרטי".

לדעתו, יש חשיבות לבדוק את הכיסוי הביטוחי עם בעל מקצוע כדי שלא להישאר ללא כיסוי במקרה בעייתי. "סוכני הביטוח מייעצים אובייקטיבית ומקצועית. אם סוכן, אחרי שייפגש עם ההורים, יגלה שיש ביטוח מספק הוא לא ימכור למשפחה משהו כפול. בעל מקצוע בתחום הזה, יכול לבדוק את כל הצרכים ולהתאים לא רק את הביטוח הנכון אלא גם את סכומי הביטוח הנכון. תלמיד שנפגע וחס וחלילה הופך לנכה, חשוב שהביטוח שלו יכסה את הסכום הנכון".