"תשובת ועדת הבחירות - מקוממת"

בתגובה לטענה לפיה החרדים מודרים מהצבת מועמדות לפיקוח בבחירות ובשל תנאי הסף לשירות צבאי, הבהירו בוועדת הבחירות כי התנאי הכרחי.

מיכל לוי , כ"ז באב תשע"ט

"תשובת ועדת הבחירות - מקוממת"-ערוץ 7
ח"כ אורי מקלב
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היועץ המשפטי של וועדת הבחירות הבהיר כי אין בכוונת הוועדה להסיר את תנאי הסף של שירות צבאי מלא למשימות בקרה בקלפיות במהלך יום הבחירות.

את הדברים אמר בתגובה לדרישות חברי כנסת חרדים להסיר את תנאי הסף הצבאי. לטענת יועמ"ש הועדה, מדובר בתנאי הכרחי.

"ראשית יודגש: תנאי הסף הדורש שירות צבאי מלא לא נקבע לבקשת ועדת הבחירות המרכזית או על דעתה. לאחר בירור הנושא, מצאתי כי החברה עשתה שימוש בתנאי סף, הנהוג אצלה לגיוס מאבטחים, שכן סברה כי המפקחים יעסקו בעיקר בתחומי האבטחה", הבהיר.

בהמשך כתב כי "יחד עם זאת, משחלק מתפקידיהם של מפקחי טוהר הבחירות ביום הבחירות, הוא גם לאבטח את הליכי ההצבעה והספירה ביום הבחירות, כאשר ביחד עם תיעוד הספירה וסיוע למזכיר ועדת הקלפי בניהול הליך הצבעה והספירה תקינים, הם עתידים לסייע בשמירה על טוהר הבחירות".

בדבריו הבהיר כי ניתן להקל על הקריטריונים אולם כל מועמד יהיה חייב להחזיק בניסיון של החזקת נשק וכיו"ב. "לאחר עיון בפניות שבסימוכין, הוחלט להנחות את החברה שמגייסת את העובדים בעבור ועדת הבחירות המרכזית, ועל דעתה, לשנות את תנאי הסף, כך שייקבע בדומה לתנאי הסף של "מאבטח בסיסי" לפי הנחיות המשטרה בנדון דידן", לשון התגובה.

ח"כ אורי מקלב אמר בתגובה כי "תשובת וועדת הבחירות מקוממת וממשיכה להתבוסס בבוץ האפליה.
אין שום קשר בין שירות לפני שנים רבות כמכונאי, טבח, עיתונאי וכו' ליכולות עכשוויות ומיומנות "לסייע" בשמירה על "טוהר הבחירות" כנטען".

עוד אמר כי "כל ההתחמקויות וההסברים המתפתלים והמביכים, רק מעצימים את האפליה האמורה ואת הדרישה לשנותה".