איזי שרצקי. יעזוב את הכדורגל?
איזי שרצקי. יעזוב את הכדורגל?צילום: פלאש 90

"המשחק הזה היה לא ספורטיבי וגם יו"ר ועדת השופטים אמרה לי כך. אם לא יהיה משחק חוזר - לא אהיה כאן", כך אמר הבעלים של מועדון הכדורגל עירוני קריית שמונה, איזי שרצקי בבית הדין המשמעתי ההתאחדות לכדורגל.

שרצקי העומד היום לדין בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לאחר שמתח ביקורת קשה ותקף בחריפות את השופט אלי חכמון בתום המשחק ביום ראשון האחרון בין עירוני קריית שמונה לבני יהודה שהתקיים באצטדיון בלומפילד המחודש.

כזכור, מספר החלטות שערורייתיות של חכמון הכריעו ביום ראשון האחרון את המשחק שפתח עבור קריית שמונה ובני יהודה את עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל, כשזה הרחיק שחקן בכרטיס אדום ישיר, סירב לבטל את החלטתו על אף עזרה ממערכת ה-VAR ואף הוסיף תוספת זמן מעבר לזו שפסק.

שרצקי לא היחיד שטען כי חכמון עשה טעות קשה ומעשה לא ספורטיבי כשגם יו"ר ועדת השופטים, רונית תירוש פסקה זאת בנחרצות כשכתבה כי היא "מצפה מכל שופט להפעיל שיקול דעת ולתרום להרגעת המשחק, כך גם באשר לתוספת הזמן מעבר להחלטה הראשונית". בהתאם לזאת, ביקשה תירוש מהוועדה לבדוק את הסיבות והנימוקים להליך קבלת ההחלטות של השופט ולגבש המלצות לגבי השיבוצים העתידיים. כל זאת, לא מנע מתירוש להורות על העמדתו לדין של הבעלים שרצקי.

בדיון המקדים אמר שרצקי כי הוא קיבל מספר טלפונים מאנשים יודעי דבר שטענו בפניו כי השופט חכמון מילא טופס ווינר אך מאחר שאין לו הוכחות חד-משמעיות לכך, אין לו יכולת לעשות עם זה דבר.

הדיין עו"ד גיורא לנדאו הרשיע את שרצקי בעבירה של התבטאות בלתי הולמת כלפי שופט המשחק ופסק כנגדו קנס על סך 10,000 שקלים.

הדיין לנדאו כתב בהחלטתו: "מר שרצקי חצה את הגבול בין התבטאות לגיטימית להתבטאות החוצה את הקו ומהווה עבירת משמעת. למותר לציין כי התוספת של מר שרצקי במהלך הדיון כי שמע מ'אלף אנשים' כדבריו, שהשופט שולח ווינר כל שבוע ועובדה זו משפיעה על שיקול דעתו, היא חציה עמוקה יותר לשטח הביטוי הפסול. בדברי אלה מטיל שרצקי דופי ביושרו האישי של שופט המשחק, בלא כל הוכחה לדבריו, ועל כך יש פסול בדבריו אלה".

כעת מעניין יהיה לראות האם שרצקי שכבר לא פעם התבטא כי יעזוב את הכדורגל, יעמוד במילתו הפעם.