לא הצליחו להשתיק אותנו

מנהלת המחלקה הבינ"ל בתנועת רגבים מספרת כיצד איומים שהובילו לביטול אירוע בהשתתפותה רק יגבירו את המסר המהדהד בלונדון

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז באב תשע"ט

פעילי BDS מפגינים באירופה. ארכיון
פעילי BDS מפגינים באירופה. ארכיון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אירוע של תנועת רגבים שהיה אמור להתקיים בלונדון בוטל אחרי סדרת איומים מצד ארגונים אנטי ישראלים ופעילי BDS.

נעמי קאהן, מנהלת המחלקה הבינלאומית בתנועת רגבים, מספרת לערוץ 7 שהביטול בסופו של דבר שיחק לטובת המסר שתנועתה מעוניינת להעביר. "הוזמנתי לשאת דברים על ידי ארגון אנגלי מאוד מכובד, שרצה לשמוע מה אנחנו עושים וגם לתאר קצת את הקמפיין האחרון שלנו שמתאר את התוצאות אחרי עשור של תכנית פיאד".

"בעיתונות השמאלנית באנגליה פורסמו דברי הסתה שעוררו תגובות רבות והתארגנה קבוצה שכללה ארגונים פרו פלסטיניים מקומיים וגם כאלו שבסיסם ברמאללה ל'יום זעם' של הפגנות נגד רגבים, נגדי ונגד הארגון שהזמין אותי. המארגנים של האירוע עשו הערכת מצב והחליטו שזקוקים להסדרי אבטחה שהם לא יצליחו לארגן בזמן הקצר ודחו את האירוע", היא מוסיפה.

"הם לא הצליחו להשתיק אותנו ואת האנשים שרוצים לשמוע אותנו. קיבלנו פניות רבות מאנשים שזעמו על הניסיון לסתום את הפה שלנו והזמינו אותנו להרצאות נוספות ופגישות - מה שירחיב את המעגל לאנשים שמבקשים להיחשף למסר שאנחנו רוצים להעביר", מספרת קאהן.

היא הופתעה מהנחישות לפגוע באירוע. "זה אף פעם לא קרה. אני מופיעה גם בפני פעילים מארגוני שמאל בארץ ובעולם ותמיד יש שיח מכבד וכל אחד משמיע את דעתו ועמדתו - כדי שאנשים יוכלו לשמוע ולהחליט, לדעת ולהעמיק. עוד לא קרה שניסו בצורה המכוערת הזו לאיים עלינו ולנסות לסתום לנו את הפה".