יעקב פרי: איתרנו 4-5 טלפונים שזוהמו

נשיא חברת החקירות CGI ששכרה מפלגת כחול לבן דוחה את ההכחשות של בכיריה, ומדגיש שאותרו פריצות מגורם רוסי או מזרח אירופאי.

תגיות: יעקב פרי
ערוץ 7 , כ"ח באב תשע"ט

יעקב פרי: איתרנו 4-5 טלפונים שזוהמו-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

נשיא חברת החקירות CGI, השר לשעבר יעקב פרי, התייחס הבוקר (חמישי) לחשיפת חדשות 12 לפיה רוסיה פרצה לכאורה למחשבים ולמכשירי טלפון של בכירי כחול לבן, בהם יושב ראש המפלגה, בני גנץ - ודוחה מכל וכל את ההכחשות של בכיריה.

"אני עד לגל עכור ומכפיש של החברה, זה בבחינת לירות בשליח", אמר פרי בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב', "מצטטים דברים שלא היו ולא נבראו. קיים הסכם בינינו לכחול לבן, עמדנו בהסכם והם עומדים בהסכם ואני מתקשה להבין מאיפה השמועות על החברה שאני עומד בראשה שהיא כאילו מדליפה. זו השמצה גסה ללא בסיס ורחוקה מהאמת. עשינו את עבודתנו המקצועית ואני מתקשה להבין מאיפה ההמצאות הללו".

"העסקנו חברת סייבר שזו תפקידה ואנחנו משוכנעים שהייתה חדירה", הבהיר פרי, "לא דיברנו על רוסים, דיברנו על מזרח אירופה וגורמים עוינים שקרוב לוודאי ממזרח אירופה. "איתרנו חשד לזיהום של 4 עד 5 טלפונים מכיוון רוסיה או מזרח אירופה", הדגיש, "אני לא יודע למה לא פנו למשטרה עם הממצאים שהבאנו להם".

בריאיון גילה פרי שבמפלגה ביקשו מחברת החקירות שבבעלותו גם מידע על מתמודדים מתחרים, בו יוכלו להיעזר בקמפיין הבחירות: "כשכחול לבן שכרו את שירותינו, שעדיין נמשכים, הם ביקשו גם הדלפות וגם מידע שיעזור לקמפיין - מידע על מתחרים".

"מי שהגיע אלינו זה כחול לבן, לא אני ולא שותפי פנינו אליהם", הדגיש פרי. "ביקשו מאיתנו להביא חומר שנוגע לביטחון המידע ואם אפשר להביא עוד חומר שיכול לשרת אותם ויכול להיות ריגול עסקי נגד אחרות".

פרי הדגיש כי הדיווח על חבר כנסת שאסף מידע מכפיש על גנץ לא הגיע מחברת CGI ואמר כי ייתכן שמידע מהחקירה דלף. "לא התבקשנו לעשות מעקב אחרי עומר ינקלביץ'. כשאתה עובד במערכות יחסים של אבטחת מידע, אני לא יכול להישבע שלא עברו חומרים לליכוד. נכון לעכשיו אנחנו ממשיכים לעבוד עם כחול לבן".