זנדברג: לחקור את הסכם הליכוד וזהות

חברת הכנסת מ'המחנה הדמוקרטי' פנה ליועמ"ש בדרישה שיפתח בחקירה שתבחן לעומק חשד שההסכם בין המפלגות נגוע בשוחד בחירות.

חזקי ברוך , כ"ח באב תשע"ט

תמר זנדברג
תמר זנדברג
Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

חברת הכנסת תמר זנדברג מ'המחנה הדמוקרטי' פנתה אחר הצהריים (חמישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וביקשה שיבחן "חשד לשוחד בחירות בהסכם שנחתם בין מפלגת הליכוד למפלגת 'זהות'".

"אני פונה אלייך בעקבות הפרסום על ההסכם שנחתם היום בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת זהות, משה פייגלין. על פי הפרסומים, הציע נתניהו ליושב ראש מפלגת 'זהות' לפרוש מהמרוץ לכנסת, תמורת הצעה לכיסוי חובות מפלגתו והבטחות פוליטיות, בין היתר, מינוי לשר כלכלי בכיר", כתבה זנדברג.

לטענתה, "מדובר בהצעות אשר מעלות חשש אמיתי לשוחד בחירות ואולי אף הונאת בחירות. לכך קיימים תקדימים כדוגמת ראש עיריית נהריה לשעבר רון פרומר אשר הורשע ב-2008 לאחר שסיכם עם יריביו במהלך הבחירות לרשויות המקומיות כי הם יפרשו מהמרוץ ובתמורה הוא ימנה אותם לתפקידים בכירים בעירייה".

היא הוסיפה כי "חשוב להדגיש שכספי מפלגת הליכוד הינם כספי ציבור המיועדים לצרכי קמפיין הבחירות של הליכוד ואינם מיועדים לכיסוי חובות של מפלגות אחרות לטובת אינטרסים פוליטיים של מפלגת הליכוד וראש הממשלה. בישראל חוק מימון מפלגות קובע מימון להוצאות הבחירות לרשימות המתמודדות לכנסת, מדובר בכספי ציבור שמפלגת הליכוד מבקשת לעשות בהם שימוש אשר גובל בשוחד בחירות".

"אזכיר כי הרשימות לכנסת נסגרו ב-31 ליולי והוגשו לוועדת הבחירות ולכן כל הסכם פוליטי הקשור ברשימות לכנסת ועלול להשפיע על הבחירות יכול להיחשב כהונאת בחירות. לאור האמור, אני פונה עלייך על מנת לבקש שתפתח בחקירה על סמך המידע שפורסם ולפיו מפלגת הליכוד ומפלגת 'זהות' חתמו על הסכם הכולל כיסוי חובות של 'זהות', תפקיד פוליטי בכיר והבטחות פוליטיות נוספות בתמורה לפרישה מהבחירות", סיכמה זנדברג את מכתבה למנדלבליט.