"רנה תמה": שיר זיכרון לרנה שנרב הי"ד

מאיר גרין לא יכול היה להישאר אדיש לפיגוע בו נרצחה רנה שנרב הי"ד. "החלטתי שאני חייב להביע את כאבי ויגוני ולנסות לתמוך, במעט".

ערוץ 7 , כ"ח באב תשע"ט

מספר ימים לאחר הפיגוע בו נרצחה רנה שנרב הי"ד, פרסם ראש העיר לוד יאיר רביבו, העיר בה התגורר, שיר שחצב מליבו יורם גבאי, אף הוא תושב העיר.

הזמר והמלחין מאיר גרין קרא את השיר, הלחין לו מנגינה, התיישב ליד הפסנתר והקליט אותו בהתרגשות.

"בכל פעם שאני שומע לצערי על פיגוע, על מוות, זה מערער אותי" מגלה מאיר. "זה שובר אותי מבפנים ומכניס אותי לפרופורציה. אני מבין שהחיים הם לא הפקר, למרות שאולי בעיני אויבנו, אין ערך לחיים". מי שמכיר את גרין יודע שהוא משתדל לא להקשיב לחדשות, לא להיות מעודכן "כי זה כל כך קשה ל ובכל פעם אני רוצה להגיב לצעוק לבכות ובסוף לא עושה כלום והשגרה, כמו השגרה, שוטפת את הכל".

"כששמעתי על הרצח המזעזע של רינה, טמנתי את הראש בין הידיים והחלטתי שהפעם אני חייב להשמיע את קולי, להביע את כאבי ויגוני ולנסות לתמוך, במעט".

כשנתקל במילים מיוחדות, של יורם גבאי תושב העיר לוד – הוא לא יכל שלא להלחין אותן למנגינה. "מנגינה עם חתיכות מהלב שלי שנקרע שוב ושוב ושוב, והפעם כבר עלה על גדותיו ולא הסכים להירגע ולהיאלם. השיר אמנם נכתב על רינה, אך הוא מכוון לכל נפגעי פעולות האיבה הי"ד".