הקמפוס האקדמי שהפך למחנה קיץ

150 ילדים עם צרכים מיוחדים הגיעו למחנה קיץ מיוחד של עמותת "עזר מציון" במכללת חמדת הדרום.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ט

הקמפוס האקדמי שהפך למחנה קיץ-ערוץ 7
הילדים בקייטנה
צילום: עזר מציון

המכללה האקדמית לחינוך ''חמדת הדרום'' ליד נתיבות אירחה השבוע את קייטנת "עזר מציון" לילדים עם צרכים מיוחדים.

מדובר במסורת ארוכת שנים, כאשר השנה זו הפעם התשיעית שהקייטנה נערכת במכללה.

בקייטנה המיועדת לילדי מחוז דרום של עזר מציון השתתפו כ-150 ילדים וילדות עם צרכים מיוחדים, בגילאים 4-21 עם מוגבלויות שונות, כאשר כ-170 מתנדבות ואנשי צוות מפעילים את הקייטנה במסירות רבה.

במהלך הקייטנה הילדים נהנו מחוויות ייחודיות, בהן סדנאות אפייה ובישול, ריתמיקה, טיפולים שונים באמצעות בעלי חיים, חוגי דרמה, מחול ותיפוף ועוד.

בעקבות ההצלחה הוחלט השנה לקיים יום מיוחד למשפחות החניכים, על מנת שגם הן יוכלו להנות מהקייטנה המיוחדת.

החיבור בין מכללת חמדת הדרום וקייטנת עזר מציון היא טבעית ומתבקשת מכיוון שקמפוס המכללה הינו קמפוס מונגש ומותאם לצרכי הילדים. על מנת להתאים עוד יותר את הקמפוס לקייטנה, נעשו התאמות נוספות כגון קישוטים שנתלו על קירות המכללה, חדרי הלימוד הפכו למשחקיות, הכיתות לחדרי ג'ימבורי, מדשאות הקמפוס התמלאו במתקנים מתנפחים ועוד.

קייטנה זו מצטרפת לשיתוף פעולה הרציף של מכללת חמדת הדרום עם עזר מציון, כאשר במסגרת תוכנית 'בימת חמדת' נחשפו הסטודנטיות לחשיבות הפעילות וחלק גדול מהסטודנטיות מתנדבות במהלך השנה במשך כ-30 שעות בעמותה כחלק מהמחויבויות האקדמיות שלהן לתרומה לקהילה.

ראש המכללה, ד"ר חיים שקד ציין "לשמחתי מכללת חמדת הדרום זכתה גם השנה לארח את מחנה הקיץ של מחוז דרום של 'עזר מציון'. כמכללה לחינוך אנו מאמינים כי לצד המצויינות האקדמית עלינו לפעול ולתרום למען החברה והקהילה, זהו המסר שאנו מעבירים לסטודנטים ולסטודנטיות שלנו. מחנה הקיץ הינו דוגמה מצוינת לשילוב זה, ואין לי אלא לברך על כך".

מנכ"ל מכללת חמדת הדרום, קובי ויצמן, הוסיף כי "אנו מברכים את עמותת עזר מציון בנתיבות בראשות נפתלי קובר על פעילותה הברוכה למען משפחות עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. מלבד הפעילות לילדים, הקייטנה עוזרת כמובן להורים שיכולים להתארגן ולהקנות לעצמם ולשאר בני המשפחה מנת חמצן וזמן משלהם ובעיקר לדעת שילדיהם המתוקים נמצאים בידיים טובות".