שבוע לאחר הפיגוע
מטיילים במעיין דני: ''זכיתי באחות כמו רנה"

עשרות בני אדם הגיעו למעיין דני בבנימין, בו נרצחה רנה שנרב הי"ד ביום שישי שעבר. אמו של דני גונן הי"ד: "אני חוזרת מכאן עם כוחות"

תגיות: רינה שנרב
יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ט | עודכן: 12:56

עשרות בני אדם - גברים, נשים וילדים, הגיעו הבוקר (שישי) לטייל במעיין דני - עין בובין, שבוע לאחר הפיגוע שבו נרצחה רנה שנרב הי"ד ונפצעו אביה ואחיה.

דגל ישראל הונף בנקודה שבו התפוצץ מטען החבלה. אל המקום הגיעו בין היתר ראש מועצת בנימין ישראל גנץ וראש העיר לוד יאיר רביבו, שם מתגוררת משפחת שנרב.

''הדרך לכאן לא פשוטה לי", אמרה דבורה גונן, אמו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע במעיין ב-2015. ''הלב דופק חזק אבל אז אני מגיעה לכאן, מסתכלת, רואה לעומק ומקבלת כוחות וחוזרת הביתה עם עוצמות ועם זה ממשיכה הלאה''.טוען....

צילום: TPS

שלשום נערכה בלוד אזכרה לרנה הי"ד. אביה הרב איתן שנרב ששוחרר באותו יום מבית החולים סיפר ״התחנכנו וכך גם חינכנו את ילדינו - לראות את הטוב. יש רע בעולם וראינו את אותם מרצחים מחבלים שלקחו את רנה, אך אני והילדים כל הזמן משתדלים לראות את הטוב ולשמוח. לראות את הגאולה, גם אם היא לא מושלמת. אני מציע לכל אחד להתחיל להתרגל ולחיות יום יום - ולראות שיש המון טוב".

הוא הוסיף, "אני רוצה להודות לכל עם ישראל שהראה לנו בשבוע האחרון כמה טוב יש בעולם. יש הרבה זכויות לרנה. 'אנחנו לא נתייאש' אמרתי לרנה באותו מעמד ביום שישי שחיבקתי אותה. "'נחנו לא נעזוב אותך ואת תהיי איתנו תמיד. אנחנו נמשיך ללכת לבטח בארצנו ונחזור למעיינות'".

"רנה כל הזמן חשבה איך לעשות טוב, איך לתרום, איך להיות יותר קדושה וצנועה. איפה אפשר להתנדב", סיפר.

"שואלים אותי איך אני מצליח להיות חזק? אני עונה שאני חזק בזכות אהבת ואחדות ישראל. הם רצו להוריד חיים ואנחנו נרומם חיים ונבנה ערים שלמות ביהודה ושומרון מתוך תורה ואהבת ישראל", סיכם הרב איתן שנרב.

הרב הראשי לישראל, הרב דוד לאו, דיבר גם הוא באזכרה. "הייתי כאן לפני שנתיים והתרגשתי והתפעלתי מהקהילה החמה והמיוחדת כאן. אנחנו צריכים לדעת שאין ייאוש בעולם ואסור להתייאש. גם אם יש מרצחים שלקחו לנו את רנה, גם אם הגוף היקר הזה נלקח מעם ישראל, הנשמה של רנה ממשיכה בכל אחד ואחד מעם ישראל".

"עם ישראל צועד עם כל הלב והנשמה בארצו ומטהר את נשמתו במעיינות הטהורים. אנחנו היום אומרים לכל מבקשי רעתנו - חזרנו הביתה", דברי הרב לאו.