אוהדי בית"ר ביציע. מטהרים את שמם
אוהדי בית"ר ביציע. מטהרים את שמם צילום: באדיבות האתר הרשמי של הקבוצה

אוהדי בית"ר ירושלים מפסיקים לשתוק. אחרי שניהלו מאבקים נגד תאגיד השידור הציבורי "כאן", משרד הכרטיסים "לאן" ו"ידיעות אחרונות", הבוקר (שישי) מי שחטפו אש מכיוונם של אוהדי בית"ר אלו ראשי תכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" של הקרן החדשה לישראל.

אחרי שבשנה האחרונה פרסמו דו"חות רבים ממגרשי הכדורגל בהם עלה כי הגזענות והאלימות נעלמה כלא הייתה מיציעי אוהדי בית"ר ירושלים, הגיע המחזור הראשון לעונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל ואיתו ניסיון הכפשת שמם של אוהדי בית"ר הרבים.

מי ששמו להם למטרה לטהר את שמם של אוהדי בית"ר ובעיקר לחשוף את ניסיון התקשורת הממסדית וארגונים המזוהים עם המפה השמאלית במדינה להכפיש את אוהדי בית"ר אלו חברי דף הפייסבוק "רדיוס לבית"ר".

באופן שיטתי ועקבי חושפים חברי דף הפייסבוק המתעקשים לשמור על פרטיותם כיצד מנסים רבים להכפיש את שמם של האוהדים הירושלמים שלא בצדק, כשהפעם אלו הצליחו במאבקם מול התכנית מבית הקרן החדשה לישראל.

בדו"ח שפרסמו לאחר המחזור הראשון בתכנית ששמה לה למטרה למגר את האלימות והגזענות ממגרשי הכדורגל, נכתב כי אוהדי בית"ר השליכו רימון עשן לכר הדשא במשחק שהתקיים ביום ראשון האחרון באצטדיון טדי שבבירה מול הפועל באר שבע - דבר שלא קרה כאשר רימון העשן הודלק ביציע המזרחי ונותר שם.

עוד נכתב בדו"ח המוטעה כי אוהד בודד קרא קריאת גנאי לעברו של שחקנה הערבי של באר שבע, רמזי ספורי כשמופלא הדבר כיצד שמעו משקיפי התכנית קריאה של אוהד אחד מתוך 20,000 שמילאו את האצטדיון הירושלמי עד אפס מקום.

בנוסף נכתב כי "אוהד פרץ לכר הדשא בדקה ה-86", אירוע שלא תועד בדו"ח השיפוט ולא נראה בשידור הטלוויזיוני מאחר שזה קרה בכלל שבוע לפני כן, במשחק גביע הטוטו מול באר שבע.

גם השלכת גלילי נייר ובקבוקי שתיה עוותה בדו"ח כאשר המשקיפים מטעם התכנית לא ציינו את 500 הגלילים שהושלכו בתחילת המשחק ומהווים אביזר עידוד לכל דבר ועניין וכן את העובדה כי חל איסור מוחלט להכניס בקבוקי שתיה למגרשי הכדורגל, מה עוד שמעשה זה אף אינו נכתב בדו"ח השיפוט.

בתכנית "בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים" קיבלו תלונות רבות על הדו"ח המוטעה שפרסמו ובמהרה מחקו את הפוסט.

בפוסט המתוקן הוציאו ראשי התכנית הודעת התנצלות: "בדו"ח של בית"ר ירושלים נגד הפועל באר שבע הופיעו תחילה מספר פרטים שתוקנו: נזרקו פחיות ולא בקבוקים, רימון העשן הושלך ביציע ולא על הדשא, והפריצה למגרש נעשתה בגביע הטוטו ולא בליגה".

אז אמנם התיקון חלקי וההתנצלות היא בשביל הנימוס כך נראה, אך בקרב אוהדי בית"ר ואצל ראשי דף הפייסבוק "רדיוס לבית"ר" מרוצים ואומרים - "הוכחנו את מה שידענו תמיד - הכל שקרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו