מאבק על החינוך התורני במעלה אדומים

עשרות תלמידים ממעלה אדומים לא יפתחו שנת לימודים לאחר שלא התאפשר מעברם מהממ״ד לבית הספר הממ״ד התורני מעלה התורה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ט באב תשע"ט

מאבק על החינוך התורני במעלה אדומים-ערוץ 7
ריבלין במעלה אדומים
צילום: מארק ניימן, לע"מ

אל מול אלפי התלמידים אשר יפתחו את שנת הלימודים ביום ראשון הקרוב - במעלה אדומים יאלצו עשרות תלמידים להמשיך את החופש הגדול.

מדובר על תלמידים שביקשו ללא הצלחה לעבור מבתי הספר הממ״ד לבית הספר הממ״ד התורני מעלה התורה. ההורים הודיעו כי לא יפתחו את שנת הלימודים ולא ישלחו את ילדיהם לבית הספר הממ״ד הישן.

במכתב שהוציאו חלק מההורים בגיבוי ועד ההורים העירוני לשר החינוך ח״כ הרב רפי פרץ כתבו ההורים בין היתר, "לצערנו ראש העיר החליט לראשונה להתערב ברגל גסה בשיקולים חינוכיים של כל משפחה ומשפחה ולאסור מעבר תלמידים המבקשים לקבל חינוך תורני התואם את אורח חייהם לו הם זכאים על פי אמונתם ועל פי חוק במדינה דמוקרטית".

ההורים הוסיפו וכתבו כי "לאחר בירור מעמיק של ההתערבות התמוהה, נגלה לעינינו בצער ובתדהמה כי הסיבה לפגיעה בחינוך ילדינו הינה בין היתר כי מר כשריאל החליט לנהל מאבק עם משרד החינוך על גב ילדינו וזאת משיקולים כלכליים ומחלוקות נוספות עם משרד החינוך בנושאים שאינם קשורים למעבר הילדים.

עוד נודע לנו כי למר כשריאל הוצעו פתרונות תקציבים שונים לסיוע במעבר הילדים מבלי לפגוע במוסדות החינוך אותם עזבו אך הוא אינו מוכן לדון בדברים עם נציגיו המקצועיים של משרד החינוך עד אשר יקבל מהמשרד את מלוא בקשותיו".

שר החינוך ח״כ רפי פרץ אשר עורב בפרטי המקרה בימים האחרונים ביקש לחזק את ההורים ואף הורה לגורמי המקצוע לחתור לפתרון "חינוך ילדיכם הוא במעלה ראשונה ואני מעריך אתכם על כך. אבקש מהגורמים הרלוונטיים במשרד לבדוק את העניין בכדי להגיע לפתרון", כתב להורים.

תגובת ראש העיר לא התקבלה אך לערוץ 7 נמסר כי מדובר בהכפשות שמפיצים הורים נגד ראש העיר שעושה לילות כימים כדי לסייע באופן שווה לכל המגזרים ברחבי מעלה אדומים.