ברוקלין
ברוקלין צילום: ISTOCK

בפעם השנייה תוך פחות משבוע, אבן הושלכה על אדם יהודי ב"קראון הייטס" שבברוקלין.

על פי הדיווח בחדשות 13 היהודי שהותקף עובד בתור נהג שליחויות באזור. הוא ישב במשאית שלו באמצע יום עבודה, כשקבוצת גברים זרקה לעברו אבן. האבן שהושלכה ניפצה את החלון הסמוך למושב הנהג ופגעה בעינו. למרות שנפגע בעין וסבל מחתך בפניו, סירב אותו נהג לקבל טיפול רפואי לאחר האירוע.

המקרה התרחש במרחק רחובות ספורים מהנקודה שבה הותקף לפני כמה ימים אברהם גופין, בן ה-63, באמצעות בלוקים, ככל הנראה על רקע אנטישמיות ודעות קדומות.

גופין, רב חרדי מברוקלין, נפגע גם הוא בראשו מלבנים גדולות שזרק לעברו אדם זר ברחוב. הוא יצא בבוקר להליכה היומית שלו ברחובות ברוקלין, כשהתוקף זרק עליו אבנים והיכה אותו. על פי עדויות של קרובי משפחה, התוקף קרא לעברו הערות אנטישמיות וכינה אותו "יהודי מלוכלך".

לדברי בנו, זמר חסידי מפורסם, אביו סובל מאף שבור, מספר שיניים חסרות וחתכים בגופו ובראשו. בנוסף, בבית החולים נאלצו לתפור חתך עמוק במצחו.

משטרת ניו יורק חוקרת את המקרה כפשע שנאה ועורכת מצוד אחר התוקף. בעקבות התקיפה, המשטרה תגברה את הכוחות המפטרלים באזור, כשבמקביל פרסמה את תמונת החשוד במעשה. הליגה נגד השמצה בניו יורק וניו ג'רזי מציעה פרס של 5,000 דולרים למי שיספק מידע על התוקף.