נתניהו: נחיל ריבונות יהודית על כל היישובים

ראש הממשלה ושר החינוך פתחו את השנה בבית הספר באלקנה. השניים צפויים לחנוך בית ספר למחוננים שיקרא ע"ש יוני נתניהו ז"ל.

ערוץ 7 , א' באלול תשע"ט

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך הרב רפי פרץ הגיעו הבוקר (ראשון) לביקור בבית הספר היסודי באלקנה שבמערב השומרון, לרגל פתיחת שנת הלימודים.

נתניהו ופרץ השתתפו בטקס פתיחת השנה ונפגשו עם הילדים הנרגשים, ובתוכם גם ילדי כיתות א'. לאחר הטקס יחנכו השניים קרית חינוך חדשה ובתוכה בית ספר למחוננים שיקרא על שמו של יוני נתניהו ז"ל.

ראש הממשלה נתניהו אמר לתלמידים במהלך נאומו, ״אנחנו בונים כאן בתים חדשים - זה בית חדש שהוא בית ישן - זה הבית הישן המקורי של עם ישראל ואנחנו נבנה עוד אלקנה. אנחנו לא נעקור פה אף אחד. לא יהיה יותר גוש קטיף, לא יהיו יותר עקירות, ובעזרת ה' אנחנו נחיל את הריבונות היהודית על כל היישובים כחלק מארץ ישראל וכחלק ממדינת ישראל".

"אני מאחל לכם שנת לימודים תוססת ומוצלחת תחכימו, תלמדו ותקראו- אני רוצה שתקראו ספרים, הרבה ספרים. שנה טובה ומוצלחת לכולכם", הוסיף נתניהו.

שר החינוך פרץ אמר בנאומו בפני התלמידים, "אני מתרגש מאוד לפתוח יחד אתכם את שנת הלימודים תש"פ. כמו ילדי א' שזו השנה הראשונה שלכם בבית הספר, גם עבורי זו השנה הראשונה בה אני פותח שנת הלימודים כשר החינוך של כל ילדי ישראל. ראשית אני מברך על ההבנות שהושגו עם הסתדרות המורים והאוצר. תודה לכל הצדדים שגילו אחריות לאומית וכמובן תודה לראש הממשלה שנכנס לעובי הקורה כדי שנוכל לפתוח את השנה כסדרה".

"תלמידים יקרים אתם אחרי חופשת קיץ ואני מקווה שחזרתם עם אנרגיות טובות לעשייה, למידה ולמפגש עם כל החברים", הוסיף פרץ, "השנה הכרזתי על שנת 'ערבות הדדית'. מאחר ועם כניסתי לתפקיד הצבתי את הטמעת הערכים כאחת מהמטרות המרכזיות שנקדם במערכת במהלך השנה הקרובה , ואתם תלמידים יקרים תזכרו תמיד לעזור למי שזקוק, למי שקצת קשה, להכיל את השונה ולקרב לבבות.

"ועוד בקשה קטנה אבל גדולה: אם אתם מקיימים מסיבת יום הולדת או מפגשים כיתתיים מיוחדים אנא הזמינו את כל הילדים. כולנו רוצים להרגיש שייכים והמעשה הנכון הא להכיל את כולם ולהזמין את כל ילדי הכיתה", הוסיף השר." העמקה והנחלת ערכים לא סותר את ערך המצוינות והיבטים של למידה והשקעה, אלא זה מה שמשלים ומחזק אותם. כאן באלקנה אנו רואים את ההוכחה לכך".

ראש מועצת אלקנה, אסף מינצר, אמר בטקס, "כבוד גדול לנו כאן באלקנה שראש הממשלה ושר החינוך בחרו לפתוח את שנת הלימודים אצלנו כאן באלקנה שבשומרון".

"כתוב בספר תהילים: 'הזורעים בדמעה ברינה יקצורו'", ציטט מינצר והוסיף, "אלקנה הנה חלוצת ההתיישבות ביהודה ושומרון. לפני 42 שנים עלו הוריי יחד עם 40 משפחות ראשונות על גבעות טרשים והקימו את היישוב הנפלא הזה, אליו זכיתי להיוולד בין הילדים הראשונים כאן. כשהם עלו, היה כאן רק מבנה משטרה ירדני ואת גבעת הגורן הנמצאת בדיוק כאן מעלינו, ממנה ירו הירדנים על גוש דן ויישובי השרון. ומאז, מבנה המשטרה הפך למבנה המועצה, הגבעות הריקות הפכו לשכונות פורחות בעצים ופרחים, בתים, מבני ציבור ובהרבה מאד ילדים משחקים בגני השעשועים. ב"ה משפחות מגדלות פה כבר דור שני ודור שלישי ועוד היד נטויה".

"אדוני ראש הממשלה אני מבקש כאן בשם כולנו, לחזק אותך על עמידתך האיתנה ופעולותיך למען מדינת ישראל בחיזוק הביטחון, הכלכלה וההתיישבות. מדינת ישראל עוברת אתגרים לא פשוטים, אך בהנהגתך האחראית אתה מצליח להוביל את המדינה באופן מוצלח ולהוביל את ישראל למחוזות חדשים ומשמעותיים", ציין מינצר. "אנו יודעים גם שימים אלו מאד מתוחים מבחינה ביטחונית, ומודים לך על המאמצים להגיע לכאן, למרות הכל. אין לנו ספק שבהנהגתך האחראית והשקולה כפי שהוכחת במעשים רבים מאד עד היום, ובעזרת ה', נעמוד בכל האתגרים שעוד בפנינו".

"אדוני ראש הממשלה, אני מבקש בהזדמנות זו להודות לך על קידום ההתיישבות ביהודה ושומרון בכלל ובאלקנה בפרט. רק בשנים האחרונות בזכות דחיפתך ומאמציך אושרו לאלקנה 300 יחידות דיור שכבר נמצאות בבנייה מואצת. 350 יחידות דיור נוספות אושרו רק לאחרונה וייבנו בתוך מספר שנים, וכן אושרו 250 יחידות דיור נוספות לטובת הקמת דיור מוגן לוותיקי אלקנה וההתיישבות כולה, סה"כ כמעט אלף יחידות דיור תוך תקופה קצרה! יחד עם הבינוי אישרת בתקופתך לפני כשלוש שנים תוכנית להקמת קרית חינוך חדשה. לאחר שנעבור בכיתה א', ניסע יחד לחנוך את קרית החינוך החדשה ובה גם בית הספר למחוננים ולמצטיינים שביקשנו לקרוא על שם אחיך גיבור ישראל – יוני נתניהו ז"ל", סיפר מינצר.

"לסיום, לכם תלמידים יקרים, ביום חמישי האחרון ביקרתי במפגש ההכנה לילדי כיתות א' וסיפרתי להם שאני זוכר את עצמי כילד בכיתה א' מתחיל את לימודיי בבית הספר הזה ומתרגש מאד יחד איתכם, והשנה במיוחד על כך שזכינו בכבוד הגדול שראש הממשלה ושר החינוך פותחים כאן איתנו את שנת הלימודים. אני רוצה לאחל לכם שנה פוריה ומוצלחת ושנה טובה ומבורכת", חתם מינצר את נאומו.